Connect with us

Aktuality

Po ničiteľovi fontán polícia stále pátra

Polícia stále pátra po páchateľovi, ktorý poškodil pred tohtoročným Otvorením letnej kúpeľnej sezóny sedem fontán. Tri z nich sa Službám mesta Piešťany podarilo opraviť ešte do akcie, ostatné opravovali v nasledujúcich týždňoch. Škody na fontánach vyčíslili na viac ako 3000 eur.

„Vyšetrovanie nebolo ukončené. Polícia naďalej vykonáva procesné úkony na objasnenie prípadu,“ odpovedala stručne hovorkyňa KR PZ v Trnave Mária Linkešová na otázku, či sa polícii podarilo v prípade posunúť dopredu a nájsť páchateľa. O niečo viac povedal náčelník piešťanskej mestskej polície Marcel Mihálik:“Podľa informácie z policajného zboru je táto vec v štádiu prípravného konania, kde budú vypočutí svedkovia a zbierajú sa informácie, ktoré by napomohli k objasneniu tohto deliktu. Zo záznam z jedinej kamery, ktorá zachytáva aspoň priestor v okolí fontány na Námestí Slobody, nebolo zistené žiadne protiprávne konanie ani pohyb závadovej osoby.“ Podľa našich informácií má vyšetrovateľ vypočuť v tomto prípade aj zamestnancov Služieb mesta Piešťany, či už súčasných alebo minulých.

Už pri zistení udalosti, hovorili kompetentní, že ničenie fontán musí mať na svedomí niekto, kto sa vyzná a rovnako vie ako sú umiestnené kamery mestskej polície. Páchateľ  za noc poškodil fontánku pred Barlolámačom, Čiernu fontánu na Námestí slobody, fontánu pri Kruhovke, na Slnečnej ulici, za Balneologickým múzeom a Kruhovú fontánu v parku. Škody podľa vyjadrenia pracovníkov SMP presahujú tritisíc eur. „Majetok v našej správe je poistený, takže škody riešime ceez poisťovňu,“ informovala riaditeľka SMP Hana Dupkaničová.

-th-