Aktualizované – Po nehode neďaleko Trnavy musel zasahovať vrtuľník

Aktualizované – Po nehode neďaleko Trnavy musel zasahovať vrtuľník

22. marca 2017 Off Od PNky.sk

V katastri mesta Trnava bola v utorok 21. marca krátko po 15.30 ohlásená dopravná nehoda dvoch osobných motorových vozidiel. V dôsledku zrážky došlo k zraneniu troch osôb a zasahujúci hasiči z Trnavy použili na ich vyslobodenie z havarovaných vozidiel hydraulické zariadenie. Následne poskytli zraneným predlekársku prvú pomoc a pomohli ich naložiť do vozidiel záchrannej zdravotnej služby. Jedna osoba musela byť odvezená vrtuľníkom leteckej záchrannej služby.

Polícia vyšetruje okolnosti dopravnej nehody, pri ktorej sa ťažko zranili tri osoby. 18-ročný mladý vodič z okrese Žarnovica išiel autom od Ružindola na Trnavu. S autom Škoda Felícia nezvládol riadenie a pri prejazde pravotočivou zákrutou prešiel do protismeru, kde došlo k zrážke s autom Citroen C3, ktoré viedla 55-ročná žena z neďalekej obce. Pri nehode došlo k vážnemu zraneniu vodiča aj 17-ročného spolujazdca a ťažko sa zranila aj žena, vodička z Citroena. Obom vodičom bola odobratá krv na zistenie alkoholu v čase nehody. Škoda na vozidlách bola odhadnutá na 5000 eur. Z dôvodu dopravnej nehody bola cesta v danom úseky políciou uzavretá a to v čase od 15.40 do 18.00 h.

Polícia upozorňuje mladých vodičov, aby nepreceňovali svoje schopnosti a rýchlosť jazdy prispôsobili najmä svojim začiatočníckym skúsenostiam za volantom. Práve neprispôsobenie jazdy svojich schopnostiam a stavu cesty je najčastejšou príčinou dopravných nehôd u začínajúcich vodičov. Prvom rade treba preto myslieť na svoju bezpečnosť.

-TS Krajské riaditeľstvo Hasičského a záchranného zboru v Trnave
Aktualizované o TS Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Trnave-