Na sociálnej sieti sa pred pár dňami šírila správa o štvorici mladistvých, ktorí kradnú bicykle alebo odmontovávajú z nich súčiastky. Podľa informácií sa majú pohybovať najmä v centre mesta a v texte sa uvádzalo, že „kompetentní sú vraj bezmocní z dôvodu, že sú maloletí, tak si aspoň na nich dávajte pozor.“ Podľa vyjadrenia polície však existujú možnosti, ako niečo urobiť, každý prípad im však treba oznámiť.

„V Piešťanoch nám už pár týždňov v oblasti Vajanského-Centrum-Aupark „operuje“ štvorica mladíkov – „podnikateľov v oblasti cyklistických súčiastok“, ktorí Vám za bieleho dňa buď rovno bicykel ukradnú, alebo vám odmontujú čo sa dá, až vám ostane holá konštrukcia. Keďže kompetentní sú vraj bezmocní z dôvodu, že sú maloletí, tak si aspoň na nich dávajte pozor,“ znela správa na sociálnej sieti.

 

Krajská hovorkyňa policajného zboru SR Mária Linkešová na naše otázky, čo by mali ľudia robiť v prípade, že sa niečo takéto dozvedia a aký je postup pri neplnoletých zlodejoch, reagovala takto: „Občania môžu v takýchto prípadoch ihneď kontaktovať políciu, čo za posledné týždne nik do dnešného dňa neurobil. Pri riešení priestupkov a trestných činov polícia  prihliada v zmysle zákona aj na vek páchateľa. Trestný zákon však upravuje viaceré možnosti pri mladistvých, cez výchovné opatrenia, ochrannú výchovu, probačný a rodičovský dohľad, príp. súd môže nariadiť, aby  sa mladistvý podrobil aj liečbe z rôznych závislosti. Navyše súd pozná pri mladistvých aj inštitút napomenutia  s výstrahou.“

gang2gang1Hoci správa bola z facebooku medzitým odstránená, podľa náčelníka Mestskej polície Marcela Mihálika o prípade už vedia. „Uvedená vec je v štádiu vyšetrovania. Po ukončení vás budeme informovať,“ napísal nám v odpovedi na žiadosť o informácie. Každopádne, ak sa s podobným konaním stretnete, určite volajte policajnú 158-ičku a svoje „tátoše“ radšej nenechávajte dlho bez dozoru.

Bicykle (1)

 

-red-, Zdroj a foto: FB, ilustr,. foto archív

About PNky.sk

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972