Estónec mal policajný budíček. Policajti ho zadržali aj s ukradnutými vecami. Vyšetrovateľ Policajného zboru z Piešťan obvinil muža zo zločinu krádeže.


„Minulý týždeň z pondelka na utorok nahlásil majiteľ pivovaru na Rekreačnej ulici v Piešťanoch krádež. Podľa prvotných informácií mal neznámy muž preliezť cez balkónové dvere do prevádzky a odcudziť z pokladne 145 eurovú hotovosť, tablety a notebook za ďalších 600 eur. Policajti zaistili miesto činu a na základe popisu k osobe spracovali informácie k páchateľovi,“ informovalo Krajské riaditeľstvo Policajného zboru v Trnave.

Spiaceho Estónca našli policajti v neďalekom kempe aj so všetkými ukradnutými vecami a peniazmi. Muži zákona veci zaistili a vyšetrovateľ obvinil cudzinca zo zločinu krádeže.

„Z dôvodu, že osoba sa v minulosti dopustila krádeží aj v iných členských štátoch EÚ, nemá žiadny príjem a nemá trvalý pobyt, a je predpoklad, že bude pokračovať v trestnej činnosti, bude sa pohybovať aj mimo územia Slovenska, spracoval vyšetrovateľ PZ podnet na jeho väzobné stíhanie. Muž bol na základe rozhodnutia súdu eskortovaný policajnou hliadkou do výkonu väzby. V zmysle zákona mu hrozí trest odňatia slobody na 3 až 10 rokov,“ uzatvárajú policajti.

TS

About PNky.sk

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972