Diaľniční policajti namerali vodiča, ktorý jazdil rýchlosťou 219 kilometrov za hodinu, maximálnu povolenú rýchlosť na diaľnici tak prekročil o 89 km/hod. Prípad sa stal v sobotu 20. mája, v smere zo Žiliny na Bratislavu, pričom príslušníkom polície sa vozidlo Audi podarilo zastaviť na diaľničnom odpočívadle pri Beckove. Pri kontrole bol vodič z Maďarska vyzvaný, k predloženiu dokladov potrebných k vedeniu vozidla a následne, aby sa podrobil dychovej skúške na zistenie prítomnosti alkoholu v dychu.

U 25-ročného Mária, občana Maďarska bola dychová skúška negatívna. Za prekročenie maximálnej povolenej rýchlosti na diaľnici o 89 kilometrov za hodinu diaľniční policajti vodičovi uložili najvyššiu možnú blokovú pokutu, akú je možné uložiť na mieste a to 800 eur. Nakoľko mladý muž pri sebe nemal hotovosť na zaplatenie pokuty policajti mu pre insolventnosť zadržali vodičský preukaz.

Diaľniční policajti budú v kontrolách merania rýchlosti jazdy pokračovať aj naďalej nakoľko rýchlosť jazdy je jednou z najčastejších príčin dopravných nehôd. Vodiči svojou riskantnou a rýchlou jazdou ohrozujú nielen seba, ale aj ostatných účastníkov cestnej premávky.

-TS Krajské riaditeľstvo Policajného zboru v Trenčíne/Foto: archív-

About PNky.sk

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972