Aktuality

Plošný zákaz kamiónov nebude, ale na most nepustia autá nad 12 t

By 7. decembra 20128 decembra, 2012No Comments

Cesta Piešťany – Havran patrí medzi najviac vyťažené v okrese. Odľahčil by ju plošný zákaz kamiónovej dopravy, ktorý samosprávam sľúbil Robert Fico. Z týchto plánov však vláda upustila. Kraj to chce riešiť značkou zákazu prejazdu vozidiel ťažších než 12 ton.

[singlepic id=37702 w=520 h=340 float=center]

 

Plošný zákaz nákladnej dopravy na cestách v správe krajov prisľúbil trnavskému županovi Tiborovi Mikušovi premiér Róbert Fico po spoločnom rokovaní koncom novembra. Nesúhlasili s tým dopravcovia a tento týždeň ministerstvo dopravy oznámilo, že plošný zákaz nezrealizuje.

„Bolo navrhnutých viacero alternatív riešenia ku ktorým je potrebné, aby sa vyjadrili aj všetky samosprávne kraje ako aj dopravcovia, ktorých sa to priamo týka a dopravná polícia. Následne po získaní stanovísk jednotlivých strán bude dohodnutý ďalší postup pri riešení zákazu kamiónov na cestách II. a III. triedy,“ reagovala Ľubica Pélyová z Kancelárie predsedu Trnavského samosprávneho kraja.

REKLAMA

Potvrdila, že cesta č. II/499 z Prašníka, cez Vrbové a Piešťany na horský prechod Havran patrí medzi najviac vyťažené v našom okrese. Kraj vidí riešenie v obmedzení hmotnosti vozidiel, ktoré prechádzajú cez Krajinský most. „Navrhuje sa prejazd nákladných vozidiel s okamžitou hmotnosťou max. 12 ton s výnimkou autobusov. Po odsúhlasení projektu zainteresovanými organizáciami bude navrhované dopravné značenie osadené,“ uzavrela Ľubica Pélyová.

V súčasnosti majú prejazd cez most zakázané vozidlá ťažšie ako 23 ton. Proces zmeny dopravného značenia na diaľnici, ktorá odľahčila premávku v Piešťanoch od áut s nebezpečným nákladom, trval rok.

O tom aký je prejazd kamiónov po Krajinskom moste komplikovaný sa môžete presvedčiť na videách a fotografiách, ktoré nám poslal náš čitateľ Viktor Vrábel:

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=tRUtpYqqcmM[/youtube] [youtube]http://www.youtube.com/watch?v=Xt9JMGOlY3w[/youtube] [nggallery id=2049]

Text: Martin Palkovič Foto a video: Viktor Vrábel

About

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972