Tento týždeň hostia Piešťany 65. ročník celoslovenského zrazu Klubu slovenských turistov. Prvý deň vo štvrtok ich bolo registrovaných 630, ale prichádzali postupne ďalší, takže organizátori predpovedali číslo sedemsto. Na sviatok sv. Cyrila a Metoda sa večer v Hudobnom pavilóne v Mestskom parku uskutočnilo slávnostné uvítanie.

Okrem zástupcov turistických organizácií z Českej republiky, Maďarska, Poľska a samozrejme domácich Slovákov, privítali organizátori z KST TJ Bezovec tiež župana Trnavského samosprávneho kraja Jozefa Viskupiča, viceprimátora mesta Piešťany Martina Vala i predsedu predstavenstva oblastnej organizácie cestovného ruchu Rezort Piešťany Petra Tremboša. V príhovoroch všetci vyzdvihli zaujímavosť Piešťan a kraja pre cestovný ruch. Turistom popriali krásne zážitky a dobré počasie.

O zábavu sa v tento večer postaral folklórny súbor Žito a Ľudová hudba Petra Obucha, ktorých diváci odmenili za ich vystúpenia výdatným potleskom. Súčasťou programu bol tiež krst knihy Čarovné Dolné Považie. Krstným otcom sa stal župan J. Viskupič a krstilo sa lupeňmi kvetov. Turistov v piatok a v sobotu čakal ďalší zaujímavý program v blízkom i širšom okolí Piešťan.

-th-

About PNky.sk

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972