V sobotu 9. júna 2018 sa spojí človek a robot NAO do živej reťaze. Prvý krát v histórii Slovenska. ON Semiconductor Slovakia plánuje rekord s humanoidným robotom na svojej vedecko-zábavnej oslave 20. výročia. Pozvaná je i široká verejnosť.

„Sme inovatívna firma, ktorú zaujímajú autonómne technológie a inteligentná robotika. Živú reťaz chceme vytvoriť ako symbolický odkaz k čoraz intenzívnejšej spolupráci človeka a robota,“ informuje o rekorde Peter Jurčík, HR manažér spoločnosti. Pokus o rekord je oficiálne zaregistrovaný v Slovenských rekordoch. „S robotom NAO chystáme aj veľkú mexickú vlnu. Našu oslavu 20. výročia sme poňali vedecko-zábavne. Pozývame všetkých, ktorí majú radi inovácie“.

Podujatie je rozdelené na 5 zón: vedecká zóna, robotická zóna, zóna myslenia, zábavná zóna a pohybová zóna. Na pódiu sa predstaví stand -up show Silné reči, kde diváci uvidia komikov Jakuba Lužinu a Jaroslava Abaffyho, divadielka, tanečné vystúpenia aj parkour show.

Workshopy ovládania dronov a akrobacie

O 14.00 rozbehne zábavu akčná parkour & free run show s Teamom SX, ktorá bude pokračovať individuálnymi workshopmi na žinenkách, kde si môžu účastníci vyskúšať s inštruktormi základy akrobacie. Jedinečný bude aj workshop s dronmi, na ktorom môžu záujemcovia na vlastnej koži zažiť ovládanie najmodernejších dronov.

Hudobný nástroj známy z koncertov  Björk

V zóne myslenia je pripravených viacero unikátnych nápadov. Interaktívny hudobný nástroj Reactable používa na koncertoch i speváčka Björk. Reactable je založený na spájaní samplov, loopov a pozostáva z viacerých kociek, z ktorých každá predstavuje iný zvuk.

Veľký záujem u verejnosti vždy vyvoláva aj moderné Fotozrkadlo a hra na Lovca svetla. Ide o tréningový program, aký absolvujú aj piloti F1 na otestovanie reakčného času a cibrenie postrehu.

Originálne vedecké pokusy pre najmenších

Už škôlkári sa môžu na podujatí zahrať na malých vedcov. V tvorivých technologických dielňach si môžu vytvoriť vlastný svietiaci odznak, farebný sliz z lepidla, naučiť sa zvizualizovať si zvuk, alebo si vykrútiť na bicykli cukrovú vatu. Čaká ich aj zaujímavá kreatívno-konštrukčná aktivita, počas ktorej si poskladajú vlastného elektrického kefovacieho chrobáčika. Stačí len prísť s chuťou realizovať svoj nápad.

Za každý vedecký experiment získajú deti pečiatku „Malého vedca“ a za „plný počet bodov“ ich čaká v zázračnom Laboratóriu darček.

Na pódiu sa o 13.00 h deťom predstaví zábavné interaktívne zoskupenie EDU DRAMA, ktoré ich zoberie na opustený ostrov s Pipi dlhou Pančuchou, kde sa naučia hrať „guľky“ s perlami a čo je ešte dôležitejšie, naučia sa prežiť, sformulovať si vlastný názor a premýšľať v súvislostiach. „S podporovaním invencie treba začať u detí čím skôr. V ON Semiconductor podporujeme mnohé technologické či robotické súťaže pre základné, stredné i vysoké školy. Niektorí z talentov potom u nás pokračujú na stáži, až sa stanú súčasťou tímu ON Semiconductor“, vysvetľuje P. Jurčík.

Robot, ktorý kreslí portréty

Na podujatie prijal pozvanie aj umelecky nadaný Drawing robot. Ide o šikovné robotické rameno, ktoré dokáže na základe fotografie nakresliť čiernobiely portrét. K dispozícii bude počas celej akcie aj rekordman Nao, ktorý dokáže zatancovať choreografiu, zarecitovať báseň alebo zaspievať.

V rámci oslavy 20. výročia budú mať návštevníci možnosť prezrieť si moderné priestory spoločnosti. ON Semiconductor pôsobí na Slovensku v Piešťanoch a Bratislave už dve desaťročia. Zabezpečuje technickú, marketingovú a obchodnú podporu pre korporátnych klientov v Ázii, Európe i Amerike vrátane návrhu polovodičových súčiastok a IT podpory pre celú korporáciu. „Srdečne pozývame všetkých, ktorí by chceli zažiť technologicky inšpiratívne podujatie. Radi vás uvidíme v našom areáli s celými rodinami, vstup je voľný“.

O spoločnosti ON Semiconductor
Spoločnosť ON Semiconductor (Nasdaq: ON) poskytuje energeticky úsporné inovácie, ktoré umožňujú zákazníkom znižovať celkovú spotrebu energie. Je popredným dodávateľom polovodičových riešení a ponúka komplexné portfólio energeticky efektívnych, riadiacich, analógových, senzorových, logických, časovacích, komunikačných, diskrétnych a na mieru vyrábaných súčiastok. Výrobky spoločnosti ON Semiconductor pomáhajú technológom riešiť ich jedinečné úlohy v oblasti automobilového priemyslu, komunikácie, výpočtovej techniky, medicíny, vesmírneho programu a letectva a v oblasti obrany. Spoločnosť ON Semiconductor vytvorila a prevádzkuje spoľahlivý a rýchly dodávateľský reťazec na svetovej úrovni so zavedeným systémom zabezpečenia kvality a etickým programom rešpektujúc legislatívne požiadavky. ON Semiconductor prevádzkuje sieť výrobných podnikov, obchodných a vývojových centier na kľúčových trhoch v Severnej Amerike, Európe a v ázijských regiónoch. Viac informácií nájdete na www.onsemi.com.

TS

About PNky.sk

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972