Aktuality

Piešťany sa uchádzajú o Majstrovstvá Európy v kanoistickom maratóne

By 2. februára 2013No Comments

Našou výhodou je blízkosť hotelov pri vode. Šampionát by sa mal na Sĺňave uskutočniť v roku 2014. Európski pretekári si trať vyskúšajú už v auguste počas majstrovstiev Slovenska.

[singlepic id=2711 w=520 h=340 float=right] V nedeľu 20. januára bola na Slovensku dôležitá návšteva z Európskej kanoistickej asociácie. Do Piešťan pricestoval na inšpekciu komisár Ruud Heijselaar, ktorý bol na Sĺňave obhliadnuť podmienky, v akých by sa mali uskutočniť v roku 2014 ME v kanoistickom maratóne. Keďže do leta 2012 stále nebolo jasné, kde sa šampionát uskutoční, Slovensko ponúklo svoju kandidatúru. Naposledy bolo u nás podujatie takéhoto významu v roku 2007 v Trenčíne.

„Piešťany nie sú pre maratóncov úplne neznáme. Veď voľakedy, aj keď je to už okolo 24 rokov, sa tu konal aj Svetový pohár. S našim holandským hosťom sme prebrali ako by mohla vyzerať trať a ten si ju veľmi pochvaľoval, hlavne s ohľadom na divákov, ktorí by ju mali celú ako na dlani. Rovnako pozitívne bolo hodnotené zázemie pre pretekárov a rozhodcov. Výhodou piešťanskej Sĺňavy je dobrá možnosť ubytovania v okolí 2 km od vody a to je neporovnateľná výhoda s inými destináciami, kde sa z hotelov cestuje aj 15 kilometrov. Je to zbytočná strata času,“ bol spokojný s výsledkom návštevy generálny sekretár a manažér SZRK Boris Bergendi.

REKLAMA

„Môžem povedať, že na 90 percent by sme mali podujatie dostať pridelené. Bude to dobrý impulz aj pre slovenských pretekárov, aby viac objavovali čaro kanoistického maratónu a v domácich podmienkach sa skúsili presadiť v medzinárodnej konkurencii.“

Vždy pred takýmto významným šampionátom sa rok predtým na rovnakom mieste uskutoční aj Svetový pohár. Pre krátkosť času však táto možnosť odpadá. „Budeme to riešiť tak, že augustové majstrovstvá Slovenska otvoríme aj pre zahraničných pretekárov a postavíme identickú trať ako bude na ME. Som presvedčený, že na základe toho príde do Piešťan široká európska špička, aby so to u nás vyskúšala,“ dodal Bergendi.

Zdroj: SZRK, Prokop Slováček

 

About

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972