Aktuality

Piešťany predstavili ako mesto zdravia

By 14. novembra 2011No Comments

Piešťany sa v stánku Slovenskej agentúry pre cestovný ruch prezentovali na veľtrhu World Travel Market, ktorý sa uskutočnil na londýnskom výstavisku ExCEL od 7. do 11. novembra.

[singlepic id=21978 w=320 h=240 float=right]„Piešťany sme predstavili ako mesto zdravia, pri spoločnom pulte so zástupcami kúpeľov. Taktiež sme ponúkali propagačné materiály Národného ústavu reumatických chorôb a Adeli centra, o tie bol veľký záujem,“ povedala Jana Hlaváčova z referátu stratégie mestského úradu.

Odborníci z oblasti cestovného ruchu, ktorí na najväčšie podujatie svojho druhu prišli, sa tiež zaujímali o voľnočasové aktivity. „Dosť ich upútali naše hrady a zámky, ponúkali sme im letáky, v ktorých sú popísané tie z okolia Piešťan. Záujem bol o cykloturistiku,“ uviedla J. Hlaváčová a dodala: „Veľmi im chutili kúpeľné oplátky, dokonca od nás niektorí chceli recept.“

Mladší návštevníci veľtrhu, najmä z exotických krajín chceli vedieť, či sú u nás festivaly a športové podujatia. Ľudia z Dubaja, Bahrajnu, Izraela a Spojených arabských emirátov sa podľa Jany Hlaváčovej najviac pýtali na kúpeľnú liečbu: „Niektorí už naše kúpele navštívili, iní sa ešte len chystali na základe odporúčaní.“

Ďalej povedala, že mnohým chýbal spoločný propagačný materiál celého Slovenska: „SACR sa prezentovala iba časopismi Voyage. Tiež si nás ako krajinu mýlili s Českou republikou a Slovinskom.

„Ceníme si, že nám SACR poskytla priestor vo svojom stánku zdarma,“ uzavrela Jana Hlaváčová a ostatné náklady na prezentáciu Piešťan vyčíslila na 2000 eur.

[youtube width=“522″ height=“350″]http://www.youtube.com/watch?v=iPYnTzYOdMY[/youtube]

[nggallery id=1216]

Text: M. Palkovič Foto: J. Hlaváčová

About

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972