Aktuality

Piešťany nevyhrali, avšak mobilizácia sa oplatila. Za mobily dostaneme špeciálnu cenu

By 3. augusta 20125 augusta, 2012No Comments

Mesto Piešťany v druhom ročníku ekologickej súťaže Orangeu Zeleň  pre mesto 3300 eur na výsadbu nevyhralo. V kategórii miest nad 15000 obyvateľov bola v rámci regiónu západ bratislavská mestská časť Ružinov príliš silným súperom. Snaha Piešťancov však nevyšla nazmar. Obyvatelia nášho mesta boli najaktívnejší v zbieraní starých mobilov, a tak im Orange udelil špeciálnu cenu.

Z celkového počtu 759 vyzbieraných použitých mobilov v súťaži Zeleň pre mesto pochádzala z Piešťan viac ako tretina, konkrétne  267 kusov. Za príkladný prístup k životnému prostrediu a aktívnu mobilizáciu svojich obyvateľov sa Orange rozhodol udeliť Piešťanom [singlepic id=29142 w=320 h=240 float=right]špeciálnu cenu – 1 000 eur, ktorú môžu tak ako šesť víťazných miest tiež využiť na výsadbu zelene.
„Súťaže sa zúčastnili Slováci zo všetkých regiónov, z čoho máme veľkú radosť. Práve obyvatelia Piešťan v jednej z aktivít všetkých ostatných výrazne predbehli. Sú žiarivým príkladom toho, ako by sme mali likvidovať svoje staré telefóny a aj príkladom toho, že byť aktívny sa vypláca,“ povedal Peter Tóth, Corporate Affairs Manager spoločnosti Orange Slovensko.

Súťaž v Piešťanoch podporili pracovníci mestského úradu, ktorí napríklad prišli s ideou zapojiť do akcie aj piešťanské školy, kde sa predovšetkým zbierali staré mobily.  Iniciatívy sa chopilo aj občianske združenie Pro Civitate – Spoločne pre Piešťany, ktoré v spolupráci s Dinom taktiež zbieralo staré mobily a iniciovalo  kampaň v regionálnych médiach. Odvoz vyzbieraných mobilov zabezpečila radnica.

V rámci súťaže si viac ako 23 400 zákazníkov Orangeu aktivovalo elektronickú faktúru. V porovnaní s prvým ročníkom je to nárast o takmer 27%. Možnosť získať body pre svoje mesto odovzdaním starého mobilného telefónu využilo spolu spomínaných 759 zákazníkov. Víťaznými mestami, ktoré získavajú po 3300 eur na výsadbu zelene sa stali Banská Bystrica, Bratislava-Ružinov, Gelnica, Košice, Myjava a Veľký Krtíš.

Autor: ts/db Ilustračné foto: mp

About PNky.sk

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972