Connect with us

Aktuality

Piešťany majú oddnes opäť detské dopravné ihrisko

Published

on

Materská škola na Detvianskej ulici sa dnes stala dejiskom slávnostného otvorenia detského dopravného ihriska. Projekt sa podarilo zrealizovať vďaka spoločnej snahe a spolupráci škôlky, rodičov, Mestskej polície a Mesta Piešťany. Vzniku ihriska veľmi pomohol aj finančný grant od spoločnosti Volkswagen Slovakia. Základom ihriska sú mobilné prvky od Rotary klubu Piešťany, ktorý ich 3. júna 2014 daroval Mestu Piešťany. Deti, ktoré sa zišli z viacerých škôlok, si otvorenie poriadne užili.

IMG_1761_resize

S nápadom otvoriť detské ihrisko prišla pred rokom Martina Drličková Rojková, ktorá sa rozhodla materskú školu na Detvianskej zapojiť do projektu Sebaisté dieťa v doprave. Rotary klub Piešťany mestu v roku 2014 daroval mobilné ihrisko v hodnote 5000 eur. To obsahuje cestné prvky, kruhový objazd, prechody pre chodcov, 25 značiek a aj dva semafory. Spoločnosť Volkswagen Slovakia podporila škôlku grantom vo výške 2999,80 eur. Z týchto financií bola nakúpená zámková dlažba a podklad. Pri výkopových prácach spolupracovali rodičia i manželia učiteliek. Na projekte sa podieľalo aj Mesto Piešťany a Služby mesta Piešťany, ktoré zabezpečili verejné obstarávanie na osadenie dlažby a záverečné terénne úpravy.

Advertisement
Hello GPT

IMG_1771_resizeVýchova bude prebiehať v spolupráci s Mestskou políciou, ktorá pre ihrisko poskytla mobilné dopravné značenie a bude sa podieľať tiež prednáškami. Celý projekt bude koordinovať Viera Husáková z referátu prevencie kriminality Mestskej polície Piešťany.

IMG_1828_resize

„Úspešne sa nám podarilo dobudovať dopravné ihrisko na elokovanom pracovisku MŠ Valová na Detvianskej ulici. Sme radi, že môžeme ponúknuť spoluprácu v oblasti dopravnej výchovy všetkým materským a základným školám. Myslím, že je veľmi dôležité, aby deti preberali dopravnú výchovu, pretože sa s ňou stretávajú každý deň a určite je dôležité, aby sa na ceste naučili správať bezpečne a sebaisto,“ prezradila iniciátorka vzniku detského ihriska Martina Drličková Rojková.

„Som veľmi spokojná, že sa nám ihrisko podarilo otvoriť, pretože veľa ľudí neverilo tomu, že to dokážeme. Robili sme to pre deti, aby mali kde chodiť, aby sa mala kde vyučovať dopravná výchova,“ povedala riaditeľka škôlky na Valovej ulici Ľubica Majerčíková.

Advertisement
Hello GPT

„Ihrisko vzniklo vďaka symbióze viacerých faktorov. Spojili sa pri ňom podpora nadácie, rodičia, zamestnanci škôlky, ľudia zo Služieb mesta Piešťany a tiež Mesta Piešťany. Bol to naozaj taký zhluk pozitívnej energie a dobrej spolupráce, vďaka ktorej sme teraz mohli otvoriť toto ihrisko,“ vyjadril svoj názor primátor Miloš Tamajka.

-lt-

Advertisement
Hello GPT
Pokračovať v čítaní
Advertisement Hello GPT

Populárne články