Festival letectva, ktorý je naplánovaný na budúci rok v termíne 9. a 10. mája, má priniesť aj nie úplne bežnú novinku. Má ňou byť nočná letecká šou. Informovali o tom organizátori festivalu prostredníctvom tlačového materiálu, ktorí distribuoval Trnavský samosprávny kraj do schránok obyvateľov regiónu.

Prvý ročník Festivalu letectva poznačilo počasie, ale organizátori sú aj tak spokojní, keďže na piešťanské letisko zavítalo v sobotu na začiatku mája 20-tisíc divákov. Nedeľný program sa z bezpečnostných dôvodov napokon organizátori rozhodli zrušiť. Môže za to predovšetkým vietor a dážď, ktorý bol predpovedaný na druhý deň podujatia.

Podľa organizátorov boli v Piešťanoch spokojní diváci i vystupujúci piloti a v meste ako hostiteľskej destinácii vraj drieme veľký potenciál. Pre budúci ročník pripravujú novinku v podobe nočnej air show, ktorá bude mať na Slovensku premiéru.

Festival letectva sa  uskutoční 9. a 10. mája pričom bude súčasťou oficiálnych osláv 75. výročia konca II. svetovej vojny. Program bude tiež venovaný 140. výročiu narodenia generála Milana Rastislava Štefánika.

-red-

About PNky.sk

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972