Piešťany sa tento rok zapisujú na diskgolfovú mapu. V Mestskom parku sa sobotu 9. a v nedeľu 10. júna uskutoční prvý ročník medzinárodného turnaja Piešťany Open. Zúčastnia sa ho hráči z Českej republiky, Rakúska, Poľska a samozrejme domáci Slováci. Turnaj je zaradený v kategórii PDGA C a zároveň je súčasťou Slovenskej diskgolfovej ligy A.

Už budúci piatok  popoludní sa uskutoční tréning, kedy si hráči v kategóriach Open, Master a Junior (muži i ženy) budú môcť vyskúšať osemnásť jamiek postavených špeciálne pre príležitosť turnaja v unikátnom parku, ktorého základy položil už začiatkom 19. storočia Jozef Erdödy.  Verejnosť má počas celého turnaja možnosť pozerať sa z hlavných „alejí“ na výkony hráčov. Vstup na spojovacie štrkové cesty nebude počas zápolenia diskgolfistov možný, z dôvodu zachovania bezpečnosti divákov.

V sobotu 9. júna prvé kolo štartuje od 9:00 h. Druhé kolo začína o 14:15 h. V nedeľu súboje odštartujú o 8:45. Finálové kolo na 9 jamiek začína o 13:45 h. Hrať ho bude lepšia polovica flightov z každej kategórie.

TS

About PNky.sk

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972