Orientovať marketing cestovného ruchu na profesionálnych športovcov navrhuje vo svojej diplomovej práci Matúš Kromholc z Piešťan. Na základe informácií z web stránky elitecamp.org, ktorá je súčasťou jeho študentského projektu, sa mu už ozvalo vedenie francúzskej basketbalovej reprezentácie.

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=fFx_Kmwe8gA[/youtube]

Piešťany poskytujú ideálne podmienky pre najrôznejšie druhy športov. V minulosti ich využívali mladí hokejisti z Európy, ale aj futbalisti z arabských krajín. Produkt, ktorý vo svojej diplomovej práci navrhuje vytvoriť Matúš Kromholc, nie je pevne viazaný k žiadnemu konkrétnemu športu. Podľa autora je totiž športová infraštruktúra rozmanitá. Odporúča však orientovať sa na profesionálnych športovcov, oslovovať zahraničné zväzy a kluby, od školskej po seniorskú úroveň.

Okrem vynikajúcich prírodných podmienok na tréning, by mohli klienti využívať kúpeľné a wellness služby, lekársku starostlivosť aj konferenčné miestnosti. Podľa výšky svoji nárokov by si mohli vybrať príslušnú kategóriu hotela – od ekonomickej až po luxusnú.

REKLAMA

„Na základe informácii z web stránky elitecamp.org ma listom kontaktovali zástupcovia basketbalovej reprezentácie z Francúzska. Na tento rok už majú svoje aktivity naplánované, v budúcnosti by však chceli o Piešťanoch počuť viac,“ hovorí Matúš Kromholc.

Potenciál športového turizmu nie je podľa jeho názoru v Piešťanoch ani zďaleka využitý: „Spojením športových, rekreačných, zdravotných a rehabilitačných služieb do jedného celku môže vzniknúť zaujímavý produkt cestovného ruchu.“

Matúš Kromholc dodáva, že na rozvoji turizmu v našom meste mu osobne záleží. Sám sa chce pričiniť k tomu, aby sa situácia v tejto oblasti zlepšila.

(mp)

About

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972