Piešťany 2013: Zásahy proti mafii, oprava ciest a kúpalisko v nedohľadne

Piešťany 2013: Zásahy proti mafii, oprava ciest a kúpalisko v nedohľadne

31. decembra 2013 Off Od

Uplynulý rok bol plný udalostí, ktoré ovplyvnia život v našom meste v blízkej aj vzdialenej budúcnosti. Vybrali sme tie najdôležitejšie z nich.

[singlepic id=39222 w= h= float=center]

Dlhá zima upriamila pozornosť na zničené cesty

Najmasívnejšie budovanie nových povrchov nasledovalo po zdanlivo nekonečnom období striedania mrazivých a daždivých dní v úvode roka. Opravu výtlkov zväčša objednávali Služby mesta Piešťany už od novembra 2012, ale napriek tomu sa ich po roztopení posledného snemu objavili na piešťanských cestách stovky.

V rozpočte SMP bolo na ich opravu pôvodne vyhradených iba 80-tisíc eur. Samospráva by pritom na tento účel potrebovala asi 700-tisíc. V mestskom rozpočte sa napokon tieto peniaze našli. Radnica zaplatila opravy viacerých komunikácií v rôznych častiach mesta z prostriedkov, ktoré boli dovtedy určené na výstavbu nového kúpaliska.

Kúpalisko nebude

Nie len plavci v tomto roku s napätím očakávali avizovanú dohodu so súkromným investorom, ktorý mal samospráve pomôcť postaviť nový bazén. Rakúsky výrobca nerezových bazénov Berndorf neskôr od tohto zámeru ustúpil. Dôvodom je údajne zlá legislatíva upravujúca verejno-súkromné partnerstvá.

Po spracovaní projektovej dokumentácie, ktorá je hotová už niekoľko rokov, sa čakalo na štúdiu uskutočniteľnosti. Jej výsledky doteraz nie sú známe. Isté však je, že realizácia projektu hradená z verejných prostriedkov nezačne ani v roku 2014. Téma nového bazéna rezonuje v Piešťanoch viac než desaťročie.

Úspech v boji proti mafii

Už začiatkom roka šokoval verejnosť zásah kukláčov pri obchodnom dome Kocka, súčasťou ktorého bola aj streľba. Zákroku podľa informácií od polície predchádzal predaj heroínu.

Oveľa väčší rozruch spôsobilo v tunajšom podsvetí zadržanie vysoko postaveného policajta, ktorý mal spolupracovať so zločineckou skupinou. Odvtedy zasahovala Národná kriminálna agentúra ešte niekoľkokrát. Jej príslušníci zadržali na diaľnici neďaleko Piešťan Rakúšana tureckého pôvodu, ktorý mal pri sebe 1 200 dávok pervitínu a v novembri prehľadali aj tunajší erotický klub a niekoľko ďalších objektov. Pri jednom zo simultánne prebiehajúcich zásahov skončili v ich rukách aj dvaja muži pochádzajúci z Balkánu, ktorým za drogovú trestnú činnosť hrozí až 20 ročné väzenie.

Autor: Martin Palkovič