Aktuality

Piešťanským orieškom sa stal liečivý Ben

By 22. júna 201311 júna, 2014No Comments

Absolútnym víťazom súťaže o najsympatickejšieho psíka sa stal 10-ročný rodézsky ridžbek Ben, ktorého povolaním je canisterapia. Titul Piešťanský oriešok udelili 22. júna v Hudobnom pavilóne už dvanásty raz.

[singlepic id=44323 w=520 h=340 float=center]

 

Súťaž, ktorú organizujú dobrovoľníci z Útulku Piešťany sa teší stále väčšej obľube. Tentokrát dostala dokonca prívlastok medzinárodná, keďže sa jej zúčastnil aj psík z Českej republiky. Spolu sa o titul uchádzalo 34 havkáčov.

Víťazstvo rodézskeho ridžbeka Bena všetkých milo prekvapilo, popri šikovných krížencoch nepatril tento úctu vzbudzujúci pes medzi favoritov. Porote, ktorou bola verejnosť, sa pravdepodobne zapáčili jeho liečivé schopnosti. Majiteľka Jarmila Staneková s ním totiž predvádzala canisterapiu.

„Ben pochádza zo Spišskej Novej Vsi. Najprv bol veľmi plachý a ustráchaný, ale vyrástol z neho veselý a energický pes,“ hovorí Benova pani a dodáva: „Všetkým nám dáva úžasnú energiu. Videla som, že dokáže pomôcť chorým a preto som sa s ním začala venovať canisterapii. Teraz pomáha ľuďom v rôznych zariadeniach.“

Odovzdávanie pozitívnej energie a prijímanie tej negatívnej mu podľa jej slov už spôsobilo aj zdravotné problémy, ale počas dvoch operácií ho zachránili šikovní veterinári. „Najlepšie sa odreaguje behaním na Lide,“ hovorí Jarmila Staneková. Tam ho dokáže poriadne popreháňať jej druhý psík Vivien, ktorá tiež pomáha ľuďom prostredníctvom canisterapie.

Pozrite si fotogalériu zo súťaže Piešťanský oriešok 2013 aj video, na ktorom uvidíte dogdancing:

[youtube width=“560″ height=“316″]http://www.youtube.com/watch?v=bAPmbyK11Zc[/youtube] [nggallery id=2359]

Text, foto a video: Martin Palkovič

REKLAMA

bkk

 

 

About

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972