Študentom piešťanskej Hotelovej akadémie Ľ. Wintera sa opäť darilo. Po úspechu na Gastrofestivale, kde skončili druhí, zabodovali aj na 37. ročníku Krajskej prehliadky stredoškolskej odbornej činnosti v piatok 27. marca v Dunajskej Strede. Zo šiestich účastníkov sa piati umiestnili na stupňoch víťazov v troch súťažných odboroch.

soč

Mladým „hotelákom“ k úspechu gratulujeme!

Ako uviedol riaditeľ Hotelovej akadémie Ladislav Blaškovič, viac ako stovka  najkreatívnejších mladých ľudí postúpila zo školských kôl na krajské kolo, kde si zmeralo sily v 17 odboroch: „Hotelovú akadémiu reprezentovali šiesti študenti, pričom päť z nich sa umiestnilo na stupňov víťazov.“  V odbore Cestovný ruch, hotelierstvo a gastronómia získala 1. miesto Anička Hlbocká z Piešťan, na treťom mieste sa umiestnila Patrícia Szoradová. Druhý v poradí skončil v odbore Ekonomika a riadenie Marek Mešár. Problematika voľného času najviac „sadla“ dvom dievčatám – víťazstvo si odniesla Janka Hradská, Daniela Zemková bola tretia.

REKLAMA

kia-042015-500

Práce, ktoré študenti prezentovali a odborné hodnotiace komisie najviac zaujali vytvorili pod vedením skúsených pedagógov: Anny Petroffovej, Eriky Zelenayovej a  Daniely Dalošovej. Traja z úspešných študentov postúpili i na celoslovenskú prehliadku Stredoškolskej odbornej činnosti, ktorú tento školský rok realizuje práve piešťanská Hotelová akadémia Ľudovíta Wintera v dňoch 21. až 24.mája.

Zdroj: Tlačová správa – upravené, foto. HAĽW

About PNky.sk

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972