Finančnú pomoc od Trnavského samosprávneho kraja dostanú samosprávy aj zariadenia pre seniorov. Zväčša sú určené na zabezpečenie dezinfekčných prostriedkov a germicídnych žiaričov.

V apríli krajskí poslanci stopli poskytovanie dotácií v rámci predchádzajúcej výzvy, na včerajšom rokovaní rozhodli o využití časti týchto peňazí na boj s ochorením Covid-19. Do regiónov Trnavského samosprávneho kraja pošlú v prvom kole 320-tisíc eur. Obce a organizácie v okrese Piešťany z toho dostanú 44-tisíc eur.

Takmer polovicu z tejto sumy dostane piešťanská radnica, ďalšie peniaze pôjdu do mestskej knižnice a Služieb mesta Piešťany. Župa však podporí nákup dezinfekčných prostriedkov aj pre Vrbové, Bašovce, Krakovany, Trebatice, Hubinu a Moravany nad Váhom. Tamojšie zariadenie pre seniorov získalo peniaze aj na nákup práčky.

Finančná pomoc pre regióny prerokovali krajskí poslanci v stredu, zastupiteľstvo sa už druhýkrát konalo prostredníctvom videokonferencie. Do okresov Trnavského kraja poslali spolu 320-tisíc eur. Keďže na dotácie bolo v župnom rozpočte určených 500-tisíc eur, zbytok tejto sumy rozdelia žiadateľom v ďalšom kole.

Text: Martin Palkovič Foto: TTSK

About PNKYSK

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972