Hotelová akadémia zažila v utorok 11. apríla Piešťanský pohár Ľudovíta Wintera, ktorý nadviazal na osemnásť ročníkov súťaže Mladý somelier. Účastníci mali možnosť ukázať svoje schopnosti v disciplínach Mladý somelier, Slovak Barista Cup Junior, Junior Tea Tender a Junior Chocolatier. Hotelovej akadémii Ľudovíta Wintera sa podarilo udržať titul doma, keď sa jej študenti bodovali v každej disciplíne. Okrem samotnej súťaže prebiehali v priestoroch školy pestré ukážky z oblasti gastronómie.

Hotelovej akadémii Ľudovíta Wintera sa podarilo zvíťaziť vďaka úspechom v jednotlivých disciplínach. Titul Mladý Someliér získala Nikola Krahulcová, v Junior Tea Tender obsadili 2. a 3. miesto Natállia Domonkošová a Denisa Tolarovičová. Junior Chocolatierom sa stala Andrea Lukáčová a 3. miesto získala Terka Varšavová, najlepší kávový nápoj pripravila Terka Valjentová.

Garantom súťaže Mladý Somelier bol profesor Fedor Malík, význanný enológ Slovenskej republiky. Slovak Barista Cup Junior je súčasťou celoročnej súťaže Academy of Coffe, ktorej víťaz vyhrá zaujímavú stáž v Brazílii. Jedinými súťažami svojho druhu na Slovensku sú súťaže Junior Chocolatier a Junior Tea Tender, ktoré Hotelová akadémia Ľudovíta Wintera pripravuje s garanciou skutočných profesionálov, spoločnosťou Lyra a svetovo uznávaným chocolatierom Karolom Stýblom a Čajovňou dobrých ľudí z Nitry, zastúpenou manželmi Ondejčíkovcami.

-lt/Zdroj: Hotelová akadémia Ľudovíta Wintera/Foto: Hotelová akadémia Ľudovíta Wintera, vv-

About PNky.sk

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972