Connect with us

Aktuality

Piešťanský mestský úrad s personálnymi problémami

Published

on

Piešťanský mestský úrad má po septembrových zmenách organizačnej štruktúry personálne problémy. Najskôr nikto z pracovníkov nechcel zobrať poverenie viesť Oddelenie finančných služieb, potom zostala bez personálu zložka projektových služieb Oddelenia stavebných služieb a rozvoja mesta a napokon došlo aj k zmene na mieste povereného vedúceho tohto oddelenia. Primátor mesta tesne pred sviatkami vypísal výberové konania na miesta piatich vedúcich oddelení, ktoré môžu byť riadené po septembrovej zmene organizačnej štruktúry poverenými pracovníkmi maximálne pol roka, teda do februára 2016.

mestský úrad_resize

V septembri, keď došlo na Mestskom úrade v Piešťanoch k zmene organizačnej štruktúry, nechcel nikto zo zamestnancov zobrať dočasné vedenie Oddelenia finančných služieb. Napokon sa k tomu podujala vtedajšia prednostka Dáša Reháková. V danom čase malo prebiehať dolaďovanie rozpočtu, rokovania s organizáciami a poslancami, ale stretnutia sa neuskutočnili a prípravy stagnovali. V novembri sa napokon stal po výberovom konaní novým vedúcim Stanislav Mikuš. Jeho hlavnou úlohou bolo pripraviť návrh rozpočtu, ktorý napokon uzrel svetlo sveta 7. decembra, avšak primátor s poslancami sa napokon dohodli, že na ňom ešte treba pracovať a musia sa uskutočniť ďalšie rokovania, takže schvaľovať by sa mal až začiatkom februára.

Začiatkom decembra odišla z úradu jediná pracovníčka Projektových služieb, ktorá zabezpečovala realizáciu projektov, napríklad na obnovu verejného oddelenia. Pred pár týždňami sme sa hovorkyne radnice Evy Bereczovej pýtali, ako prevezme jej agendu a ako mieni vedenie mesta riešiť vzniknutú situáciu, avšak dodnes ani po viacerých urgenciách sme odpoveď nedostali.

Ďalšie personálne zmeny nastali pred sviatkami na mieste dočasne povereného vedúceho Oddelenia stavebných služieb a rozvoja mesta. Toto oddelenie viedol Ivan Pauer, ktorý však bol nedávno odvolaný a vo funkcii ho vystriedala do nástupu nového vedúceho, ktorý vzíde z výberového konania, dlhoročná zamestnankyňa úradu Petra Konečná. Ivana Pauera predstavil primátor Miloš Tamajka poslancom ako odborníka, ktorý IMG_2159_resizepomôže s územným plánovaním a rozvojom mesta. Reálne však  dočasný vedúci nepokračoval v procese zmien územného plánu, ktoré boli rozbehnuté a do finálneho schvaľovania sa mali dostať ešte v tomto roku. Ivan Pauer sa tešil pozornosti médií v rámci vyjadrení ku kauze Centroom. Projektovú dokumentáciu oplotenia a vytvorenia ochrannej zóny okolo budovy realizovala firma Pauerovho bratranca. Na činnosť stavebného úradu sa v poslednej dobe kopili neustále sťažnosti. Na neprimerane dlhý čas vybavovania žiadostí opakovane upozorňovali poslanci v rámci rokovaní mestského zastupiteľstva. Tí sa pýtali, či by sa k niektorým problémom, ktoré sa riešili na predvianočnom zastupiteľstve mohol vyjadriť ako kompetentný odborník, avšak nebolo to možné, pretože podľa vyjadrenia prednostu Eduarda Strapatého bol práceneschopný. Portál www.piestanskytyzden.sk priniesol informáciu, že Ivan Pauer doručil primátorovi výpoveď a na piešťanskom mestskom úrade končí, pričom výpovednú dobu strávi na PN-ke, keďže podľa odporúčania lekára dennodené cestovania medzi Nitrou a Piešťanmi neprichádza do úvahy.

Dva dni pred Vianocami Mesto Piešťany zverejnilo vypísanie výberových konaní na miesta piatich vedúcich oddelení mestského úradu. Záujemcovia o post vedúceho Oddelenia IT a majetkových služieb, Oddelenia personálnych služieb, Oddelenia právnych a klientských služieb, Oddelenia sociálnych a školských služieb a Oddelenia stavebných služieb a rozvoja mesta sa môžu prihlásiť do 13. januára 2016. Viac o podmienkach pre uchádzačov nájdete tu.

-lt-

Aktuality

Veľkú noc sprítomňuje pri kostole sv. Štefana aj nasvietený kríž

Published

on

By

Po scéne z Kalvárie, ktorou sa členky Materského centra Úsmev a dobrovoľníci snažili navodiť a priblížiť veľkonočnú atmosféru, pripravili aj ďalšiu symbolickú výzdobu. Pri severných dverách kostola sv. Štefana postavili nasvietený kríž symbolizujúci utrpenie i nádej Veľkej noci.

Hoci sa v posledných dňoch pandemická situácie pomaly zlepšuje, stále je otázne, či bude možné sláviť Veľkonočné sviatky počas obradov prístupných verejnosti. I preto zástupkyne Materského centra Úsmev a ďalší dobrovoľníci rozmýšľali už vopred ako pomôcť pri prežívaní sviatkov. Ich kreativita je známa, a tak i tento raz prišli so zaujímavými nápadmi.

Inštalácia scény z kalvárie pri farskom dvore už niekoľko týždňov  nabáda ľudí zastaviť sa a zamyslieť. Rodiny s deťmi ju majú ako cieľ svojej vychádzky, keď rodičia môžu deťom priblížiť, čo sa dialo počas veľkonočného trojdnia.

Kríž stojaci na Mariánskom námestí pri severných dverách kostola sv. Štefana prináša svetlo. Svetlo nádeje, že po smrti prichádza zmŕtvychvstanie a nový život. Veriaci pri ňom môžu rozjímať nad veľkonočnými udalosťami zo svojej perspektívy, ale prináša dôvod na zamyslenie i pre neveriacich.

-th-

 

Continue Reading

Aktuality

Hygienik neodporúča otvorenie piešťanských škôl a škôlok v plnom rozsahu

Published

on

By

Epidemiologická situácia v okrese Piešťany sa zlepšila, ale regionálny hygienik neodporúča otvorenie škôl a škôlok v plnom rozsahu. Prezenčnú výučbu až po veľkonočných sviatkoch avizuje aj trnavská radnica. Hlohovec s ňou začína už od pondelka 22. marca.

Ešte jeden alebo dva týždne budú školy a škôlky v zriaďovateľskej pôsobnosti mesta Piešťany otvorené iba pre deti rodičov, ktorí nemôžu pracovať z domu. V závere včerajšieho (18. 3.) rokovania mestského zastupiteľstva to povedal primátor Peter Jančovič.

Piešťanský región bude podľa COVID automatu od 22. marca zaradený medzi okresy s III. stupňom varovania (bordové), v ktorom je povolené prezenčné vyučovanie v materských školách aj na I. stupni základných škôl. Taktiež sa môžu do lavíc vrátiť deti, ktoré sa nevedia učiť dištančne aj žiaci koncových ročníkov základných a stredných škôl. Rozhodnutie je na zriaďovateľoch, ktorí by sa mali riadiť stanoviskom hygienika.

Regionálny úrad verejného zdravotníctva v Trnave neodporúča v okrese Piešťany prevádzkovať prezenčnú výučbu od 22. marca. Pre okresy Trnava a Hlohovec je jeho stanovisko miernejšie.

Piešťanská radnica preto otvorenie škôl nateraz odkladá. „Incidencia je u nás vyššia ako v Hlohovci a v Trnave, ale situácia sa zlepšuje. Keď som sa o tom rozprával s regionálnym hygienikom, povedal, nech počkáme,“ vysvetlil primátor Peter Jančovič s tým, že by to malo trvať ešte jeden až dva týždne.

V takom prípade by sa deti vrátili do materských škôl a na I. stupeň základných škôl v zriaďovateľskej pôsobnosti mesta Piešťany až po veľkonočných sviatkoch, teda 7. apríla.

O tomto termíne hovorí aj trnavská radnica s tým, že otvorenie by znamenalo okamžitý nárast mobility. Mesto Hlohovec začína s prezenčnou výučbou už 22. marca.

O rovnakom dátume začiatku prezenčnej výučby študentov končiacich ročníkov stredných škôl vo svojej zriaďovateľskej pôsobnosti informoval Trnavský samosprávny kraj (TTSK). Dohromady ich je približne 3 400. Školy sú od nich oprávnené žiadať potvrdenie o negatívnom výsledku testu na ochorenie covid-19, ktorý nie je starší ako sedem dní.

„V interiéri zároveň platí povinnosť prekrytia horných dýchacích ciest respirátorom triedy minimálne FFP2. V školách budú platiť prísne hygienické a protiepidemiologické opatrenia. Situáciu v súvislosti s nástupom do škôl bude župa monitorovať a v prípade potreby operatívne prijímať ďalšie opatrenia,“ uviedol Stanislav Pravda, riaditeľ Odboru školstva Úradu TTSK.

Kraj zatiaľ neobnoví prevádzku školských internátov okrem ubytovania študentov končiacich ročníkov stredných zdravotníckych škôl. Jednotlivé stredné školy budú zisťovať záujem žiakov aj učiteľov o stravovanie a podľa toho prispôsobia otváranie jedální.

Vyučovací proces študentov nekončiacich ročníkov 50 župných stredných škôl bude pokračovať dištančnou formou aj po pondelku 22. marca. Župa po dohode so zmluvnými dopravcami posilní vybrané prímestské autobusové spoje zabezpečujúce dopravu študentov do a zo škôl.

Text: Martin Palkovič

Continue Reading

Aktuality

Testovacie miesto v Kine Fontána bude otvorené aj najbližší víkend

Published

on

By

Rovnako ako počas uplynulých víkendov otvorí radnica odberné miesto v Kine Fontána aj 20. a 21. marca. Vyšetrenie na ochorenie covid-19 pomocou antigénového testu tam budú robiť na základe rezervácie. Objednať si presný termín vopred je potrebné aj v ostatných mobilných odberných miestach (MOM) fungujúcich v meste Piešťany.

Odberné miesto v Kine Fontána (Beethovenova 8) bude otvorené v sobotu a v nedeľu 20. a 21. marca od 8.00 do 20.00 h (s prestávkami pre personál v časoch 11.00 – 12.00 h a 17.00 – 18.00 h). Možnosť rezervovať si presný termín bude spustená v piatok 19. marca o 12.50 h na tejto adrese: https://services.bookio.com/mesto-piestany/widget

Termíny vo všetkých ostatných MOM fungujúcich v meste Piešťany je nutné si vopred rezervovať na korona.gov.sk. Bez nutnosti rezervácie aktuálne funguje MOM vo Vrbovom.

Hotel Granit (Kúpeľný ústav F. E. Scherera), Teplická 81, Piešťany, pondelok – sobota od 8.00 do 16.00 h

Napoleonské kúpele, Kúpeľný ostrov, Piešťany, pondelok – sobota od 10.00 do 18.00 h

Unimobunka pri OD Prior, Andreja Hlinku 46, Piešťany, pondelok – piatok od 11.30 do 15.30 h a od 16.00 do 20.00 h, sobota od 8.00 do 12.00 h a od 12.30 do 16.30 h

Unimobunka pri predajniach Topsport a Charvát, Ulica A. Hlinku 7053/48, Piešťany, pondelok až sobota od 8.00 do 12.00 h a od 12.15 do 16.15 h

Parkovisko pri poliklinike, Rekreačná 2, Piešťany, pondelok – streda, piatok – nedeľa od 8.00 do 16.00 h, štvrtok od 8.00 do 18.00 h

Auto City Vrbové, Nám. J. Emanuela 310/26, 922 03 Vrbové, utorok – nedeľa od 9.00 do 12.00 a od 13:00 do 18.00 h

Text: Martin Palkovič Zdroj: piestany.sk, health.gov.sk

Continue Reading

Reklama

Populárne články