Connect with us

Aktuality

Piešťanský Domoss otvoril najväčší showroom v Bratislave

Published

on

Piešťanská spoločnosť Domoss slávnostne otvorila v stredu 16. februára najväčší showroom dizajnových riešení v Bratislave. Jeho „krstnými“ rodičmi sa stali módna dizajnérka a výtvarníčka Lea Fekete a architekt Ľubomír Závodný. Lea Fekete je spoluautorkou projektu showroomu a dizajnérsky ho dotvorila.

[singlepic id=9882 w=320 h=240 float=left]Domoss na ploche 850 metrov štvorcových prezentuje desať kuchýň, osem kúpeľní a dva kúpeľňové koncepty Axor Urquiola a Axor Citterio 2010. Je jediným miestom na Slovensku kde možno vidieť kompletný koncept značky Sykora Sykora / Living Concept, ktorý dizajnérsky spája riešenie všetkých miestností jedného bytu či domu. Showroom na Galvaniho ulici predstavuje novú kapitolu v interiérových riešeniach pre náročnejšiu klientelu a podľa slov Ľubomíra Závodného i pre odbornú verejnosť, architektov a interiérových dizajnérov. Architekt Ľ. Závodný počas otvorenia povedal, že ľudí „ťahá“ do tohto showroomu, aby si mohli pozrieť ako budú reálne vyzerať veci, ktoré navrhuje.

[singlepic id=9895 w=320 h=240 float=right]Lea Fekete, je síce verejnosti známa predovšetkým ako módna návrhárka, avšak už viac ako desať rokov sa venuje aj interiérovému dizajnu. Podľa je to prirodzeným vyústením jej záujmu a toho, že móda a obliekanie úzko súvisí s bývaním. Ľudia sa chcú cítiť príjemne v tom čo majú na sebe i v priestore, v ktorom žijú a to je parketa pre módneho tvorcu a interiérového dizajnéra. Dekorácie, ktoré sa nachádzajú showroome Domoss by Lea Fekete, sú v drvivej väčšine jej autorskými dielami a steny zdobia jej textilné obrazy. Showroom má silný emotívny výraz vyjadrený originálnymi riešeniami. Ponúka nečakané nápady dotvorenia interiéru. Koncepty vystavených kuchýň a kúpeľní sú rozdelené tak, aby vyjadrovali jednotlivé životné štýly a nároky. Napríklad mestský štýl či tzv. mediteránsky štýl zaujmú svojou farebnosťou a kombináciou nápadov a detailov.

Kuchyne zariaďovala Lea Fekete podľa jej definície šiestich životných štýlov vyjadrujúcich osobnosť a nároky majiteľov. Štýl Obec – Mesto – Vidiek, pohladí na duši [singlepic id=9909 w=320 h=240 float=left]kombináciou elegancie a komfortu mesta s  intenzívnou intimitou šírej krajiny. Štýl napísaný s jemnou hravosťou, s dokonalým precítením, s priamočiarym zachytením radosti z okamihu si zamilujú predovšetkým rodiny s malými deťmi. Štýl Mesto – Luxus – je štýlom rýchleho mestského života, reflektujúci všetky nároky, aké kladie dynamické pulzovanie mesta na vyšší štandard života. Štýl Grék Zorba – respektíve mediteránsky štýl napĺňa priestor hlbokou vrúcnosťou, autentickou vášnivosťou, južanskou emocionálnosťou, neskrývaným temperamentnom, ktoré možno vytvoriť len na pôvaboch stredomorskej zmyselnosti. Štýl Pokoj v duši má byť neformálny a hĺbavý. Je miestom pre vlastný vnútorný svet, pre pomyselnú útulnosť, v ktorej dokáže byť človek sám v sebe schúlený, vyrovnaný, v súlade so všetkým okolo seba. Štýl Vesničko má středisková je zemitý naturálny štýl zachytávajúci tušenú živelnosť zdanlivo pokojného obrazu krajiny. Sýtosť a naturálnosť sú pocity, ktoré vyvoláva každý detail, každý dotyk. Posledný štýl, ktorý v tomto priestore definovala Lea Fekete je štýl James Bond a nesie sa v znamení znamení dokonalosti. Technologická bravúrnosť je len elementárnou podmienkou, nekompromisný dizajn vyžadovanou samozrejmosťou. Celok je vyjadrením excelentnosti, expanzie perfekcionizmu, symbolom človeka, ktorý všetko zvláda na prvý pokus.

Kúpeľňovej časti showroomu dominujú koncepty značky Axor, ktoré sú vrámci strednej Európy vystvené výlučne v tomto showroome.

Pozrite si fotogalériu showroomu a jeho slávnostného otvorenia.

[nggallery id=484]

Autor: db Foto: Tomáš Hudcovič – hugophoto agency

Continue Reading

Aktuality

Veľkú noc sprítomňuje pri kostole sv. Štefana aj nasvietený kríž

Published

on

By

Po scéne z Kalvárie, ktorou sa členky Materského centra Úsmev a dobrovoľníci snažili navodiť a priblížiť veľkonočnú atmosféru, pripravili aj ďalšiu symbolickú výzdobu. Pri severných dverách kostola sv. Štefana postavili nasvietený kríž symbolizujúci utrpenie i nádej Veľkej noci.

Hoci sa v posledných dňoch pandemická situácie pomaly zlepšuje, stále je otázne, či bude možné sláviť Veľkonočné sviatky počas obradov prístupných verejnosti. I preto zástupkyne Materského centra Úsmev a ďalší dobrovoľníci rozmýšľali už vopred ako pomôcť pri prežívaní sviatkov. Ich kreativita je známa, a tak i tento raz prišli so zaujímavými nápadmi.

Inštalácia scény z kalvárie pri farskom dvore už niekoľko týždňov  nabáda ľudí zastaviť sa a zamyslieť. Rodiny s deťmi ju majú ako cieľ svojej vychádzky, keď rodičia môžu deťom priblížiť, čo sa dialo počas veľkonočného trojdnia.

Kríž stojaci na Mariánskom námestí pri severných dverách kostola sv. Štefana prináša svetlo. Svetlo nádeje, že po smrti prichádza zmŕtvychvstanie a nový život. Veriaci pri ňom môžu rozjímať nad veľkonočnými udalosťami zo svojej perspektívy, ale prináša dôvod na zamyslenie i pre neveriacich.

-th-

 

Continue Reading

Aktuality

Hygienik neodporúča otvorenie piešťanských škôl a škôlok v plnom rozsahu

Published

on

By

Epidemiologická situácia v okrese Piešťany sa zlepšila, ale regionálny hygienik neodporúča otvorenie škôl a škôlok v plnom rozsahu. Prezenčnú výučbu až po veľkonočných sviatkoch avizuje aj trnavská radnica. Hlohovec s ňou začína už od pondelka 22. marca.

Ešte jeden alebo dva týždne budú školy a škôlky v zriaďovateľskej pôsobnosti mesta Piešťany otvorené iba pre deti rodičov, ktorí nemôžu pracovať z domu. V závere včerajšieho (18. 3.) rokovania mestského zastupiteľstva to povedal primátor Peter Jančovič.

Piešťanský región bude podľa COVID automatu od 22. marca zaradený medzi okresy s III. stupňom varovania (bordové), v ktorom je povolené prezenčné vyučovanie v materských školách aj na I. stupni základných škôl. Taktiež sa môžu do lavíc vrátiť deti, ktoré sa nevedia učiť dištančne aj žiaci koncových ročníkov základných a stredných škôl. Rozhodnutie je na zriaďovateľoch, ktorí by sa mali riadiť stanoviskom hygienika.

Regionálny úrad verejného zdravotníctva v Trnave neodporúča v okrese Piešťany prevádzkovať prezenčnú výučbu od 22. marca. Pre okresy Trnava a Hlohovec je jeho stanovisko miernejšie.

Piešťanská radnica preto otvorenie škôl nateraz odkladá. „Incidencia je u nás vyššia ako v Hlohovci a v Trnave, ale situácia sa zlepšuje. Keď som sa o tom rozprával s regionálnym hygienikom, povedal, nech počkáme,“ vysvetlil primátor Peter Jančovič s tým, že by to malo trvať ešte jeden až dva týždne.

V takom prípade by sa deti vrátili do materských škôl a na I. stupeň základných škôl v zriaďovateľskej pôsobnosti mesta Piešťany až po veľkonočných sviatkoch, teda 7. apríla.

O tomto termíne hovorí aj trnavská radnica s tým, že otvorenie by znamenalo okamžitý nárast mobility. Mesto Hlohovec začína s prezenčnou výučbou už 22. marca.

O rovnakom dátume začiatku prezenčnej výučby študentov končiacich ročníkov stredných škôl vo svojej zriaďovateľskej pôsobnosti informoval Trnavský samosprávny kraj (TTSK). Dohromady ich je približne 3 400. Školy sú od nich oprávnené žiadať potvrdenie o negatívnom výsledku testu na ochorenie covid-19, ktorý nie je starší ako sedem dní.

„V interiéri zároveň platí povinnosť prekrytia horných dýchacích ciest respirátorom triedy minimálne FFP2. V školách budú platiť prísne hygienické a protiepidemiologické opatrenia. Situáciu v súvislosti s nástupom do škôl bude župa monitorovať a v prípade potreby operatívne prijímať ďalšie opatrenia,“ uviedol Stanislav Pravda, riaditeľ Odboru školstva Úradu TTSK.

Kraj zatiaľ neobnoví prevádzku školských internátov okrem ubytovania študentov končiacich ročníkov stredných zdravotníckych škôl. Jednotlivé stredné školy budú zisťovať záujem žiakov aj učiteľov o stravovanie a podľa toho prispôsobia otváranie jedální.

Vyučovací proces študentov nekončiacich ročníkov 50 župných stredných škôl bude pokračovať dištančnou formou aj po pondelku 22. marca. Župa po dohode so zmluvnými dopravcami posilní vybrané prímestské autobusové spoje zabezpečujúce dopravu študentov do a zo škôl.

Text: Martin Palkovič

Continue Reading

Aktuality

Testovacie miesto v Kine Fontána bude otvorené aj najbližší víkend

Published

on

By

Rovnako ako počas uplynulých víkendov otvorí radnica odberné miesto v Kine Fontána aj 20. a 21. marca. Vyšetrenie na ochorenie covid-19 pomocou antigénového testu tam budú robiť na základe rezervácie. Objednať si presný termín vopred je potrebné aj v ostatných mobilných odberných miestach (MOM) fungujúcich v meste Piešťany.

Odberné miesto v Kine Fontána (Beethovenova 8) bude otvorené v sobotu a v nedeľu 20. a 21. marca od 8.00 do 20.00 h (s prestávkami pre personál v časoch 11.00 – 12.00 h a 17.00 – 18.00 h). Možnosť rezervovať si presný termín bude spustená v piatok 19. marca o 12.50 h na tejto adrese: https://services.bookio.com/mesto-piestany/widget

Termíny vo všetkých ostatných MOM fungujúcich v meste Piešťany je nutné si vopred rezervovať na korona.gov.sk. Bez nutnosti rezervácie aktuálne funguje MOM vo Vrbovom.

Hotel Granit (Kúpeľný ústav F. E. Scherera), Teplická 81, Piešťany, pondelok – sobota od 8.00 do 16.00 h

Napoleonské kúpele, Kúpeľný ostrov, Piešťany, pondelok – sobota od 10.00 do 18.00 h

Unimobunka pri OD Prior, Andreja Hlinku 46, Piešťany, pondelok – piatok od 11.30 do 15.30 h a od 16.00 do 20.00 h, sobota od 8.00 do 12.00 h a od 12.30 do 16.30 h

Unimobunka pri predajniach Topsport a Charvát, Ulica A. Hlinku 7053/48, Piešťany, pondelok až sobota od 8.00 do 12.00 h a od 12.15 do 16.15 h

Parkovisko pri poliklinike, Rekreačná 2, Piešťany, pondelok – streda, piatok – nedeľa od 8.00 do 16.00 h, štvrtok od 8.00 do 18.00 h

Auto City Vrbové, Nám. J. Emanuela 310/26, 922 03 Vrbové, utorok – nedeľa od 9.00 do 12.00 a od 13:00 do 18.00 h

Text: Martin Palkovič Zdroj: piestany.sk, health.gov.sk

Continue Reading

Reklama

Populárne články