Študenti Strednej odbornej školy  záhradníckej  v Piešťanoch sa zúčastnili aj tento rok  súťaže vo viazaní a aranžovaní kvetov Flora Cup Bratislava. V kategórií junior zvíťazil Patrik Mošon.

flora

V prvých dňoch najkrajšieho mesiaca v roku, už po 35-krát Bratislava zakvitla kvetmi a rastlinami na medzinárodnej výstave Flóra. Stredná odborná škola záhradnícka z Piešťan na výstave vytvoril expozíciu na počesť 95. výročia tragickej smrti Milana Rastislava Štefánika, za ktorú obdržala Zvláštnu cenu generálneho riaditeľa Incheba expo Bratislava.

Študenti SOŠ záhradnícka v Piešťanoch sa zúčastnili aj tento rok v súťaži vo viazaní a aranžovaní kvetov Flora Cup Bratislava. V kategórií junior zvíťazil Patrik Mošon.

Všetky súťažné úlohy sa niesli v duchu Vintage. Vintage style symbolizuje niečo historické od nábytku, cez oblečenie, šperky. Predmety z kvalitných tradičných materiálov ako je drevo, kov, sklo, porcelán a keramika musia vyžarovať patinu. Tie „naj“ kvety sú ruže, pivonky, hortenzie, orgovány, ale i tulipány, konvalinky či lúčne kvety. Prevládajú stuhy, čipky a bobule.

Zdroj: MsÚ

 

About

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972