Piešťanskí študenti mali úspech na výstave Flóra

Piešťanskí študenti mali úspech na výstave Flóra

10. mája 2014 Off Od

Študenti Strednej odbornej školy  záhradníckej  v Piešťanoch sa zúčastnili aj tento rok  súťaže vo viazaní a aranžovaní kvetov Flora Cup Bratislava. V kategórií junior zvíťazil Patrik Mošon.

flora

V prvých dňoch najkrajšieho mesiaca v roku, už po 35-krát Bratislava zakvitla kvetmi a rastlinami na medzinárodnej výstave Flóra. Stredná odborná škola záhradnícka z Piešťan na výstave vytvoril expozíciu na počesť 95. výročia tragickej smrti Milana Rastislava Štefánika, za ktorú obdržala Zvláštnu cenu generálneho riaditeľa Incheba expo Bratislava.

Študenti SOŠ záhradnícka v Piešťanoch sa zúčastnili aj tento rok v súťaži vo viazaní a aranžovaní kvetov Flora Cup Bratislava. V kategórií junior zvíťazil Patrik Mošon.

Všetky súťažné úlohy sa niesli v duchu Vintage. Vintage style symbolizuje niečo historické od nábytku, cez oblečenie, šperky. Predmety z kvalitných tradičných materiálov ako je drevo, kov, sklo, porcelán a keramika musia vyžarovať patinu. Tie „naj“ kvety sú ruže, pivonky, hortenzie, orgovány, ale i tulipány, konvalinky či lúčne kvety. Prevládajú stuhy, čipky a bobule.

Zdroj: MsÚ