Piešťanskí plavci trénujú tam, kde ich prichýlia

3. júna 2013 Off Od

Jediný bazén vhodný na kondičné plávanie v našom meste bol vyše týždňa z technických príčin zatvorený. Vrchol plaveckej sezóny je blízko a naši reprezentanti nemali kde trénovať.

[singlepic id=2837 w=320 h=240 float=left] „Túlame sa po iných mestách, trénujeme tam, kde nás prichýlia. Doteraz sme dochádzali do Šale, Trnavy a Nového Mesta nad Váhom,“ zhodnotila zlé podmienky trénerka Darina Moravcová a upozornila na to, že jej zverenci majú pred vrcholom sezóny.

Jediným celoročne využiteľným miestom na trénovanie v Piešťanoch je bazén v hoteli Sĺňava. „Sme za to vedeniu hotela pochopiteľne veľmi vďační. Z dlhodobého hľadiska je to však iba ťažký boj o prežitie jedného z najúspešnejších športov v Piešťanoch,“ dodala trénerka s tým, že počet detí je oveľa menší než v časoch celoročného fungovania kúpaliska Eva.

Problém plavcov nerieši ani letná prevádzka kúpaliska Eva. „Sezóna nám vrcholí v júni, kedy sa každý víkend konajú preteky. Júl máme voľný a prevažne so suchým tréningom začíname v auguste,“ vysvetlil Pavol Malík z Piešťanského plaveckého klubu. Jeho zverenci pri zavretom bazéne na Sĺňave trénovali posledných 10 dní na suchu. Na Evu sa do jej oficiálneho otvorenia, ktoré bolo 1. júna, nedostali.

„Situáciu ohľadom športového i kondičného plávania pre verejnosť, na ktorú sme počas uplynulých desaťročí upozorňovali, prosili a žiadali riešiť, nerieši nikto. Plavecký šport priniesol mestu a jeho občanom počas uplynulých 80 rokov česť a slávu v mnohých podobách, ale momentálne sme v pozícii  nechceného dieťaťa,“ povedala Darina Moravcocvá v mene všetkých trénerov Plaveckého klubu Kúpele Piešťany.

Text: Martin Palkovič Ilustr. foto: Tomáš Hudcovič

REKLAMA

bike-centrum