AktualityŠport

Piešťanskí hokejisti sa dočkali! Mieria do extraligy

By 10. mája 2012No Comments

Po rozhovoroch s vedením nášho hokejového klubu riaditeľ Pro-Hokeja Vladimír Paštinský potvrdil, že Piešťany sú horúcim kandidátom na účasť v najvyššej hokejovej lige. V novej sezóne by mohli nahradiť Slovan, ktorý odchádza do KHL.

[singlepic id=9289 w=320 h=240 float=right]Napriek tomu, že tento rok hráči ŠHK 37 neuspeli vo finále 1. hokejovej ligy, ich šance na postup do vrcholnej slovenskej súťaže sú reálnejšie ako v predchádzajúcich dvoch rokoch.

Aktuálne z extraligy odchádza Slovan do KHL a súťaž musí aj v ďalšom ročníku pozostávať z desiatich tímov. Najbližšie do nej majú Piešťany.

„V uplynulých dňoch prebehli prístupové rokovania. Na základe kritérií, ktoré Pro-Hokej nadstavil pre družstvá z I. ligy sú Piešťany najvyššie postaveným kandidátom z prvoligových tímov,“ potvrdil Vladimír Paštinský z Pro-Hokeja a dodal, že náš klub je z prvoligových po technickej stránke najlepšie vybaveným. Pomáha mu aj fakt, že sa na tunajšom zimnom štadióne hrávajú vrcholové mládežnícke zápasy.

„Napriek tomu musí štadión spĺňať kritéria IIHF. Jediná vec, ktorú treba dobudovať je kamerový systém, aby vyhovoval potrebám extraligy,“ dodal V. Paštinský. Menšími úpravami musí prejsť kabína hostí a rozhodcov a miesto pre videorozhodcu.

Definitívne rozhodnutie padne 23. mája na zasadnutí výkonného výboru Slovenského zväzu ľadového hokeja, kedy by mala byť potvrdená extraligová príslušnosť klubu ŠHK 37 Piešťany. Dovtedy nechce prezident klubu Jaroslav Lušnák situáciu komentovať.

Text: Martin Palkovič Foto: Tomáš Hudcovič

About

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972