Aktuality

Piešťanskí hokejisti chceli angažovať Japoncov

By 8. júna 2012No Comments

Dvoch hráčov si vedenie ŠHK 37 Piešťany všimlo na Majstrovstvách sveta do 18 rokov, ktoré sa u nás hrali v apríli. Ich príchod na Slovensko od nasledujúcej sezóny ale nevyšiel.

[singlepic id=30989 w=320 h=240 float=right]„Dnes nám prišla správa z japonského hokejového zväzu od vice-prezidenta Hitoshi Mel Wakabayashiho, že prevzal informáciu od hráčov Yuri Terao a Yoshia Yokoyama, o ktorých mal záujem pre budúce sezóny hokejový klub ŠHK 37 Piešťany. Oznámil nám, že bohužiaľ na Slovensko nepricestujú,“ informoval 7. júna na web stránke klubu jeho manažér Jaroslav Leifer.

Yuri Terao bol najprogresívnejším útočníkom šampionátu. „Z osobného kontaktu cez tím líderku japonského tímu na spomínaných majstrovstvách sveta Lujzu Dolincovú sme sa dozvedeli, že hlavnou príčinou bola pre neho veľká jazyková bariéra, ako aj nesúhlas jeho materského klubu Komazawa Tomakomai HS,“ dodal J. Leifer.

Obranca Yoshia Yokoyama dal pred slovenskou extraligou prednosť štúdiu na vysokej škole. „Vaša ponuka bola pre mňa veľmi zaujímavá a vážim si ju, ale uprednostním ukončenie univerzitného štúdia v Japonsku a tak budem hrať za Hosei University,“ odpovedal podľa manažéra ŠHK 37 Piešťany talentovaný japonský hráč.

Text: M. Palkovič Ilustr. foto: T. Hudcovič

About

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972