Vo štvrtok 17. mája sa v Galante uskutočnil 22. ročník Krajskej súťaže v hasičskom športe. Zastúpenie medzi Okresnými riaditeľstvami Hasičského a záchranného zboru (OR HaZZ) mali aj príslušníci OR HaZZ v Piešťanoch v zložení Piešťany a Hlohovec.

Hasiči si najskôr zmerali sily vo výstupe do 4. podlažia cvičnej veže na tamojšej hasičskej stanici. Odtiaľ sa presunuli na galantský futbalový štadión, kde absolvovali beh na 100 metrov cez prekážky, štafetu na 4 x 100 metrov a na záver požiarny útok.

Napriek nepriaznivému počasiu bola súťaž výborne zorganizovaná. Panovala vynikajúca atmosféra, súťažiaci boli veľmi disciplinovaní a bojovali s hasičským srdcom do posledného súťažného pokusu, za čo im patrí môj obdiv a veľká vďaka,“ prezradil nám tréner športového družstva kpt. Ing. Daniel Valkovič z OR HaZZ v Piešťanoch.

V troch zo štyroch disciplín skončili piešťanskí hasiči na 2. mieste, čo sa premietlo aj do výslednej striebornej priečky. Predbehli ich len trnavskí hasiči. Na 3. mieste skončil OR HaZZ v Senici, na 4. mieste OR HaZZ v Galante, na 5. mieste OR HaZZ v Skalici a na 6. mieste OR HaZZ v Dunajskej Strede.

-vv, foto: archív OR HaZZ v Piešťanoch-

About PNky.sk

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972