Connect with us

Aktuality

Piešťanské tanečnice zbierali ocenenia na medzinárodnej súťaži v Bratislave

Published

on

Piešťanským tanečniciam zo skupiny SHAMS sa podarilo počas uplynulého víkendu v silnej konkurencii získať zbierku medailí na súťaži v orientálnom tanci Pressburg Dance Fest v Bratislave. Na medzinárodnom tanečnom festivale vystúpili v termíne 23. až 25. septembra tanečné skupiny zo Slovenska, Českej republiky, Maďarska, Poľska, Rakúska i Izraela. Naše krásne a zvodné tanečnice získali prvenstvo s autorskou choreografiou irackého tanca, mladším členkám súboru sa zase podarilo vytancovať zlato a bronz.

DSCN0516 (2)

„Pre iracký tanec sú typické veľké pohyby a krútenie vlasov ako korunou ženskej krásy, a tak sme obhájili prvenstvo z predchádzajúcich ročníkov. Veľmi si ceníme pochvalné slová od medzinárodnej poroty v zložení Karolina Idrisová z Čiech, Hassan Saber z Egypta, Katerina Joumana z Ruska, Adam Hosman z Maďarska, Sahar z Českej republiky a Agata Zakrzewska z Poľska,“ priblížila súťaž Andrea Hornáková z tanečnej skupiny SHAMS.

Advertisement
Hello GPT

10314575_601680759928439_2968051523468151036_nDSCN0527

„Vystúpenie bolo technicky na vysokej úrovni a pohyby vlasov synchronizované. Je vidieť, že ste zohraté a že si tanec užívate,“ vyjadril sa k vystúpeniu maďarský porotca Adam Hosman.

V kategórií Amatér boli úspešné žiačky, bronzovú medailu získala Michaela Potúčková s náročnou choreografiou a vo svojich 15-tich rokoch nechala za sebou viaceré skúsenejšie tanečnice. Daniela Olejníková zvalcovala svojím emotívnym vystúpením všetkých vrátane poroty, ktorá jej zaslúžene udelila 1. miesto.

Advertisement
Hello GPT

-lt/Zdroj a foto: SHAMS-

Advertisement
Hello GPT
Advertisement
Hello GPT
Pokračovať v čítaní
Advertisement Hello GPT

Populárne články