Letisko Piešťany a samozrejme aj vzdušný priestor nad mestom, dnes 27. septembra pred poludním, navštívi poľská akrobatická formácia Bielo-červené Iskry. Šesť dvojmiestnych cvično-bojových lietadiel TS-11 a vojenská Casa-295 poletia z talianskeho Rivolta do poľského Deblinu, pričom po doplnení paliva plánujú z nášho mesta odletieť o 12:30.

78b

História tímu Bielo-červené Iskry siaha až do roku 1969 a viaže sa k mestu Radom. V pôvodnej zostave boli štyri lietadlá TS-11 „Iskra“ . V roku 1991 došlo k zmene názvu – na akrobatický tím Sparks. V priebehu rokov sa tím niekoľkokrát zmenil, pričom na začiatku predstavovali umenie pilotáže piloti štyroch lietadiel. Na konci 90-tych rokov tvorilo akrobatickú skupinu už deväť strojov.

TS-11 Iskra je dvojmiestne cvične-bojové lietadlo určené na základný pilotný výcvik, ale používa sa aj na pokračovací výcvik a na udržiavanie kondície kvalifikovaných pilotov bojových lietadiel. Sedem bielo- červených krásavcov v národných farbách – to sú poľské Bielo-červené Iskry.

-lt/Zdroj: Letisko Piešťany, SIAF/Foto: Bielo-červené Iskry – Mariusz Adamski-

About PNky.sk

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972