Connect with us

Aktuality

Piešťanské letisko sa dohodlo na spolupráci s novou leteckou spoločnosťou Sky One

Published

on

Zástupcovia Trnavského samosprávneho kraja a spoločnosti Letisko Piešťany sa stretli s predstaviteľmi novej leteckej spoločnosti Sky One, ktorá má záujem vybudovať na letisku svoju základňu, ako aj rozvíjať incomingový turizmus. S letiskom má od decembra minulého roka podpísané zmluvy na parkovanie lietadiel a využívanie letiskových služieb.

„Napriek tomu, že pandémia ochorenia Covid-19 ochromila leteckú dopravu, pracujeme na rozvoji Letiska Piešťany. Na základe doterajších dobrých skúseností sme sa so zástupcami spoločnosti Sky One dohodli na zintenzívnení spolupráce. Diskutovali sme o podpore cestovného ruchu a privážaní zahraničných kúpeľných turistov. Podporujeme aj zámer spoločnosti mať svoju základňu práve na piešťanskom letisku. To je výbornou správou aj v čase, keď sa nelieta, pretože budeme profitovať napríklad z parkovania lietadiel,“ povedal po rokovaní trnavský župan Jozef Viskupič.

Advertisement
Hello GPT

Letisko Piešťany dlhodobo spolupracuje s tamojšími kúpeľmi na strategickej úrovni. V júni minulého roka vstúpilo do oblastnej organizácie cestovného ruchu Rezort Piešťany s cieľom podieľať sa na systémovom rozvoji cestovného ruchu v regióne. V tejto súvislosti je župa aj letisková spoločnosť v čulom kontakte so Slovenskou leteckou agentúrou, ktorá pripravuje ďalší ročník Festivalu letectva Piešťany v pôvodnom májovom i alternatívnych termínoch.

Ako doplnil výkonný riaditeľ letiska Bohumil Klečák, „letisko poskytuje svoje služby aj počas pretrvávajúcej pandémie. Odbavujeme súkromné aj cargo lety a poskytujeme služby nájomcom. Svoj prvý testovací let u nás úspešne absolvovalo lietajúce auto AirCar z dielne Klein Vision. Privítali sme tiež posádky leteckého útvaru ministerstva vnútra, ktoré mali výcvik na vládnom špeciáli. Z príspevku od ministerstva dopravy na letisku čoskoro pribudnú nové bezpečnostné zariadenia ako scanner batožiny a hasičské vozidlo.“

Advertisement
Hello GPT

Akcionármi Letiska Piešťany, a. s., sú Trnavský samosprávny kraj, mesto Piešťany a Ministerstvo dopravy a výstavby Slovenskej republiky.

Zdroj: Tlačová správa – Trnavský samosprávny kraj

Advertisement
Hello GPT
Advertisement
Hello GPT
Pokračovať v čítaní
Advertisement Hello GPT

Populárne články