Piešťanské kúpele sú v prevádzke. Zahraniční hostia dokončujú pobyty, noví neprichádzajú

Piešťanské kúpele sú v prevádzke. Zahraniční hostia dokončujú pobyty, noví neprichádzajú

16. marca 2020 Off Od PNky.sk

Kúpele poskytujúce liečebné pobyty dostali minulý týždeň opatrením hlavného hygienika a Úradu verejného zdravotníctva Slovenskej republiky výnimku na fungovanie. Niektoré sa rozhodli zavrieť, piešťanské zostali otvorené pre domácu klientelu a rozbehnuté pobyty dokončujú zahraniční hostia. Noví už neprichádzajú. 

Slovenské liečebné kúpele Piešťany informovali, že poskytujú kúpeľnú liečbu v plnom rozsahu v súlade s aktuálnymi opatreniami Ministerstva zdravotníctva SR a hlavného hygienika SR, len pre pacientov zdravotných poisťovní, ktorí majú lekárom predpísanú kúpeľnú liečbu.

Podľa vyjadrenia obchodného riaditeľa Petra Hlaváča zahraničných hostí neprijímajú ani nemôžu prijímať, pretože sú pre nich uzatvorené hranice. Postupne dokončujú pobyty klienti, ktorí sú už v Piešťanoch a odchádzajú domov. P. Hlaváč uviedol, že im odchody komplikuje uzavretie bratislavského letiska, preto hľadajú iné riešenia.

Kúpele na svojej facebookovej stránke informovali o prijatých opatreniach: „Na wellness a krátkodobé pobyty a pobyty, ktoré nie sú predpísané lekárom, ktoré by sa uskutočnili do 2. Apríla 2020 (vrátane), neprijímame nové rezervácie. Termín sa môže zmeniť na základe odporúčaní príslušných orgánov štátnej správy. Do uvedeného obdobia sa uzavrú všetky bazény, wellness zóny, sauny a fitness centrá. Všetky Beauty centrá ostanú uzavreté, nebudú sa poskytovať žiadne beauty procedúry. Všetky reštaurácie budú prevádzkované do 20:00. Nebudú k dispozícii bary a kaviarne. Všetky kultúrne podujatia sú zrušené. Všetci noví hostia musia prejsť lekárskou kontrolou pred poskytnutím akejkoľvek procedúry. Pre verejnosť, ambulantných pacientov a hostí neubytovaných v našich zariadeniach nie je povolený vstup do našich prevádzok (hotelov, kúpeľných domov, reštaurácií).“

Ako postupujú iné slovenské kúpele?

Rovnako ako v Piešťanoch postupujú v Bardejovských kúpeľoch. Taktiež poskytujú služby len pre klientov zdravotných poisťovní na základe schváleného návrhu na kúpeľnú liečbu.

Kúpele Dudince zostávajú tiež otvorené, avšak od 14.3. minimálne do 22.3. neprijímajú žiadnych nových hostí.

Iný postup zvolili napríklad druhé najväčšie slovenské kúpele v Rajeckých Tepliciach. Tie oznámili, že vedenie rozhodlo z preventívnych dôvodov o prerušení prevádzky kúpeľov a to v období na nasledujúce 2 týždne, teda od 16.3.2020 do 29.03.2020 /vrátane/.

Podobne reagovali aj Kúpele Trenčianske Teplice. Tie uzavreli prevádzku už 13. marca, zatiaľ na obdobie dvoch týždňov. Klienti, ktorí majú v tomto období rezervovaný pobyt majú pre riešenie situácie kontaktovať obchodné oddelenie.

Kúpele Nimnica, ktoré informovali, že predstavenstvo spoločnosti preventívne prerušilo prevádzku na obdobie 2 týždňov odo dňa 16.3.2020 do 29.3.2020. „Toto opatrenie vnímame ako našu morálnu povinnosť v období, keď nám zatvorenie prevádzky nebolo nariadené štátom. Vážime si a chceme si chrániť našich zamestnancov, klientov i celý národ,“ viedli predstavitelia kúpeľov.

-th- Ilustr. foto: Kúpele Piešťany