Aktuality

Piešťanské Centrum pomoci človeku otvoria vo februári

By 10. decembra 201211 decembra, 2012No Comments

Na ľudí v ťažkej sociálnej situácii sa chce zamerať Trnavská arcidiecézna charita. Svoje pobočky má v celej diecéze, od Nového Mesta nad Váhom až po Komárno. Najnovšiu otvorí v Piešťanoch.

[singlepic id=7035 w=520 h=340 float=center]

„Človeku chceme pomáhať, tak aby sme boli čo najbližšie jeho prirodzenému prostrediu. Táto myšlienka vznikla ešte za pôsobenia bývalého arcibiskupa Roberta Bezáka a pracujeme na nej dodnes,“ hovorí Zuzana Ryšková, koordinátorka projektu Centrá pomoci človeku.

Na tento účel prenajala radnica za symbolickú cenu priestory na Kukučínovej ulici, kde bude centrum pomoci človeku (CPČ) pôsobiť. „Najprv sa sústredíme na sociálne poradenstvo. Bude to kontaktné miesto, ale aj sklad darovaných vecí a vzdelávacia miestnosť,“ vysvetľuje Zuzana Ryšková a dodáva, že obyvateľom Piešťan pomáha referát sociálnych vecí mestského úradu, CPČ sa však chce zamerať aj na ľudí z okolitých obcí. „Veľmi rada by som si splnila sen do budúcna – zamerať sa na nízkoprahové služby v zmysle nevylučovania nikoho z možnosti dostať sociálnu službu. O pomoc môže žiadať každý. Chudobní, matky s deťmi, ľudia, ktorí nevedia splácať dlhy, bezdomovci…“

REKLAMA

Arcidiecéznej charite sa v Trnave osvedčil projekt Streetwork, ktorého poslaním je vyhľadávanie ľudí bez domova priamo v teréne. Niečo podobné by chceli po čase spustiť aj v Piešťanoch.

U nás odštartovala táto organizácia svoje pôsobenie zbierkou v obchodnom dome Tesco. Jej ďalšie pokračovanie sa uskutoční aj vo štvrtok 13. decembra. Z vyzbieraných prostriedkov kúpia trvanlivé potraviny, deky a hygienické potreby pre ľudí, ktorí ich potrebujú. „Tieto peniaze nie sú určené na mzdy a odmeny zamestnancov,“ uzatvrela Zuzana Ryšková.

Text: Martin Palkovič Ilustr. foto: th

 

About

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972