Aktuality

Piešťanská pôrodnica je v druhej polovici rebríčka kvality

By 15. februára 201316 februára, 2013No Comments

Najlepšie služby v oblasti pôrodníctva poskytujú v Trenčíne. Vyplýva to z hodnotenia odborníkov a mamičiek, ktoré pripravil Health Policy Institute (HPI).

[singlepic id=38658 w=520 h=340 float=center]

Nemocnica Alexandra Wintera (NAW) skončiala v rebríčku slovenských pôrodníc na 39 mieste s počtom bodov 48,3. Fakultná nemocnica Trenčín získala o 30 bodov viac. Hodnotených bolo 54 pôrodníc. V rámci trnavského kraja skončila najlepšie Dunajská Streda. Nasledovali Trnava, Galanta, Piešťany a Skalica.

Odborníci z oblasti perinatológie hodnotili pôrodnice na základe rôznych indikátorov. Medzi nimi boli napríklad počet cisárskych rezov a úmrtnosť. Analýza prihliadala aj na spokojnosť mamičiek. Tie mohli vyjadriť svoj názor prostredníctvom internetu.

REKLAMA

fitness sity dieta

Podľa riaditeľky piešťanskej nemocnice Márie Domčekovej spokojnosť mamičiek permanentne sledujú pomocou dobrovoľných anonymných dotazníkov a sporadicky osobnou kontrolou, ktorú vykonáva jej námestníčka pre ošetrovateľskú starostlivosť. „V minulosti sa objavovali sťažnosti na konkrétnu pracovníčku novorodeneckého úseku, ktorá v súčasnosti už u nás nepracuje. Nedostatky oddelenia sú hlavne priestorového charakteru, ktoré momentálne nie je možné riešiť a problém v materiálno-technickom vybavení oddelenia sa snaží vedenie nemocnice riešiť postupne,“ uviedla Mária Domčeková.

Vlani zaznamenali v NAW najviac pôrodov za uplynulé tri roky. Služby oddelenia využilo 673 mamičiek.

Autor: M. Palkovič

About

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972