Connect with us

Aktuality

Piešťanská firma vyrába kompresory pre pľúcne ventilátory. Dopyt je aktuálne štvornásobný

Published

on

Piešťanská spoločnosť Ekom, vyrába okrem iného bezolejové kompresory, ktoré slúžia ako zdroj čistého stlačeného vzduchu pre zdravotníctvo. Špeciálne medicínske kompresory sú zdrojom vzduchu pre umelé ventilácie a anestézie. Dopyt po nich je momentálne troj až štvornásobný ako inokedy.

Napriek tomu, že mnohé firmy v aktuálnej situácii zavreli svoje brány, piešťanský Ekom sa snaží výrobu udržať. Jeho produkty sú dôležitou súčasťou pľúcnych ventilácií, ktoré majú momentálne „cenu zlata“. „V súčasnej situácii sa požiadavky na naše výrobky do celého sveta zvýšili na 3 až 4-násobok, pričom však riešime problémy v dodávkach kritických komponentov z celého sveta,“ uviedol konateľ spoločnosti Július Ivan.

Podľa slov J. Ivana aj keď v mnohých nemocniciach a klinikách sú rozvody stlačeného vzduchu, často nie je čistota vhodná pre dýchanie, vtedy prichádza k slovu „piešťanský“ kompresor. „Naše malé mobilné kompresory umožňujú tiež operatívne zaistiť čistý vzduch i na miestach bez potrebnej infraštruktúry ako napríklad poľné nemocnice, len zapojením do elektrickej zásuvky a napojením na ventilátor. Sme certifikovaným dodávateľom kompresorov pre najvýznamnejších výrobcov ventilátorov v USA, Nemecku, Rusku, Švajčiarsku, Iráne, Argentíne, na Slovensku a v mnohých iných krajinách,“ približuje šéf firmy.

Advertisement
Hello GPT

„Prijali sme a ďalej zlepšujeme sanitárne opatrenia pre ochranu našich zamestnancov. Spoliehame sa na ich profesionalitu a ich úsilie, aby sme dokázali zaistiť udržanie výroby. Aj týmto chceme pomôcť k zvládnutiu pandémie a možno i k záchrane mnohých životov,“ uzavrel J. Ivan.

-th- Foto: Ekom spol. s r.o., Tomáš Haverlík,

Advertisement
Hello GPT
Advertisement
Hello GPT
Pokračovať v čítaní
Advertisement Hello GPT

Populárne články