Connect with us

Aktuality

Piešťanská firma Escape Motions nominovaná na PC Oskarov

Published

on

Piešťanská firma Escape Motions bola nominovaná na počítačového Oskara za rok 2016 v kategórii IT FIRMA. Úspechy dosiahol jej majiteľ Peter Blaškovič najmä na poli grafiky a jeho maľovanie plameňom ho preslávilo aj v Hollywoode. Spolupracoval s firmami ako napríklad Cauldron, Activision i gigantom v oblasti zábavného priemyslu Sony Entertainment. Jeho prácu môžete poznať napríklad z vizuálneho maľovania na Hotel Slovan

w_MG_0221

Súpermi nášho zástupcu budú taký velikáni ako PIXEL FEDERATION, ktorá sa zaoberá výrobou hier a Sygic, spoločnosť s veľkým podieľom na trhu navigačných aplikácií používajúcich technológiu GPS. Ocenenia v kategóriách IT osobnosť, IT firma, IT produkt a IT projekt roka budú udeľované 12. októbra na slávnostnom podujatí IT GALA.

Advertisement
Hello GPT

Širšiu nomináciu pre tento rok zostavila odborná komisia zložená z viac ako 200 osobností a firiem, ktoré pôsobia na poli IT a telekomunikácií. Porota v zložení Ivan Kopáčik, Ľuboslav Lacko, Ján Šebo, Mário Lelovský, Boris Tytykalo, Jozef Šupšák, Filip Hanker a Martin Drobný následne hlasovaním zostavila výslednú nomináciu troch osobností, troch firiem, troch produktov a troch projektov. Výročné podujatie slovenskej komunity informačných technológií a telekomunikácií IT SUMMIT a IT GALA organizuje Digital Visions, vydavateľ magazínu PC REVUE a portálu pcrevue.sk.

w_MG_0212

„V prípade firiem sa hodnotil vývoj unikátnych produktov, uvedenie nových služieb, vývoz produktov s vysokým obsahom vlastnej pridanej hodnoty, rozvoj nových trhových segmentov, investície do rozvoja firmy, spolupráca s akademickou sférou a výskumnými ústavmi. Prihlásené projekty hodnotila porota najmä z pohľadu prínosu pre cieľovú skupinu, z hľadiska originálnosti riešenia, ako aj podľa referencií projektu. Základom hodnotenia boli výsledky dosiahnuté v roku 2015, porota však prihliadala aj na vývoj v širšom časovom horizonte,“ píše o PC Oskaroch portál PC Revue.full-professionalAbsolvent architektúry na STU Peter Blaškovič (40) z Piešťan založil v roku 2011 vlastnú značku Escape Motions a venoval sa rozvíjaniu programu Flame Painter a experimentálnym projektom. Predtým pracoval pre viaceré reklamné agentúry, televíziu a ako vedúci animátor v spoločnosti Cauldron sa podieľal na tvorbe hier ako Conan, Soldier of Fortune, alebo Civil War pre firmu Activision. Jeho práca zaujala aj Sony Entertainment a jeho Flame Painter využívajú aj v hollywoodských štúdiách.

img_0014_2low2-lt/Zdroj: PC Revue/Foto: Escape Emotions, archív-

Advertisement
Hello GPT
Pokračovať v čítaní
Advertisement Hello GPT

Populárne články