Piešťanec vykradol sedem domov

25. apríla 2013 Off Od

Policajti z Piešťan obvinili 39-ročného Ľuboša z prečinu krádeže a prečinu porušovania domovej slobody. Priamo pri krádeži ho prichytil majiteľ domu a zadržiaval ho až do príchodu polície.

[singlepic id=34264 w=520 h=340 float=center]

 

Obvinený sa od začiatku roku 2013 vlámal do niekoľkých domov v Piešťanoch. „V utorok 23. apríla o 0.30 h prekonal oplotenie rodinného domu na ulici Pod Párovcami, vypáčil mrežu na okne a dostal sa do domu. Odtiaľ následne odcudzil elektroniku,“ informoval krajský policajný hovorca Michal Hanus.

Zlodeja vyrušil majiteľ domu, preto z miesta ušiel. V kradnutí však pokračoval na Štefánikovej ulici, kde z garáže odcudzil horský bicykel. „Krátko po pol štvrtej sa vrátil na ulicu Pod Párovcami, avšak majiteľ domu ho opäť spozoroval a zadržal ho do príchodu polície,“ dodal hovorca.

Policajti zistili, že muž sa vlámal do domov až v siedmych prípadoch. Takýmto spôsobom spôsobil celkovú škodu 2077 eur. Za tento skutok hrozí v minulosti súdne trestanému mužovi z Piešťan odňatie slobody až na dva roky. Policajti už spracovali podnet na jeho väzobné stíhanie.

Zdroj: KR PZ