Piešťanec oslávi stovku, dostal už skoro 18-tisíc „lajkov“

Piešťanec oslávi stovku, dostal už skoro 18-tisíc „lajkov“

27. augusta 2015 Off Od PNky.sk

Piešťanec Ján Rúčka sa v sobotu 29. augusta dožije výnimočného veku sto rokov. Jeho vnuk Peter minulú nedeľu zavesil na facebook fotografiu svojho dedka, ako drží papier s nápisom v angličtine: „Volám sa Ján. Budem mať 100 rokov 29.8.2015. Nemám šajnu o tom, čo je facebook, ale ak mi dáte LIKE, urobíte ma extra šťastným“. Do uverejnenia nášho príspevku viac ako 17 800 ľudí označilo, že sa im to páči, komentár s gratuláciou pridalo 2 908 a 1 765 užívateľov FB fotografiu zdieľalo.

Petrov vysvetlenie pod fotografiu je tiež v angličtine a znie takto:

„This is my grandfather turning 100 years old.Today he told me: „Most of all I am looking forward to the wishes and congrats.“He has no idea what Facebook is. So let´s surprise him by getting him as many likes with comments from as many parts of the world as possible. I’ll explain him the story at his B-party and maybe update him then every time I visit him.
Many many thanks for your help to make this extraordinary surprise.“

Pre tých, ktorí nerozumejú prinášame voľný preklad: „Toto je môj starý otec, ktorý bude mať 100 rokov. Dnes mi povedal: „Najviac zo všetkého sa teším na blahoželania a gratulácie.“ On nevie, čo je Facebook. Tak ho poďme prekvapiť toľkými „páči sa mi to“ s komentárom z toľkých častí sveta, z koľkých to bude možné. Ja mu vysvetlím tento príbeh na jeho narodeninovej oslave a možno ho zaktualizujem zakaždým, keď ho navštívim. Veľmi pekne ďakujem, že mi pomáhate pripraviť mu toto nezvyčajné prekvapenie.“

Ako vysvetlil pre PNky, takýto darček mu pripravuje aj preto, že starý otec sa každý rok veľmi tešil na svoje narodeniny: “ Napríkla delegáciu z mestského úradu, ktorí mu už niekoľko rokov chodievajú gratulovať, vždy už vyčkáva pri bránke.“ Ďalším dôvodom je, že ich rodina nie je veľmi rozvetvená: „Sme len traja vnukovia a jedna vnučka a má tri malé pravnúčatá.“ Dedko síce nevie úplne, ako facebook alebo internet funguje, ale vidí svoje vnúčatá sedieť pri počítači a už telefonoval aj cez skype so svojimi príbuznými v zahraničí. Jeho vnuk preto verí, že sa mu toto prekvapenie naozaj vydarí.

„Dedko je o 60 rokov odo mňa starší. Je pre mňa veľkým vzorom ľudskej dobroty, lásky poctivosti a pracovitosti,“ vyznáva sa vnuk Peter Holík. Chcel mu urobiť radosť a získať nejaké gratulácie cez facebook, lebo si všimol, že niektorí ľudia to takto robia, ale samého ho zaskočilo, ako sa táto aktivita rozbehla a deduškovi začali gratulovať naozaj ľudia z celého sveta. „Perfektné, ďakujem všetkým!“

Gratulácie dostal pán Ján z celého Slovenska i z rôznych kútov sveta – z Nemecka, Rakúska, Poľska, Švédska, Španielska, ale aj z Austrálie, Japonska, USA či Mexika. Ak ste užívateľmi Facebooku, môžete pridať na Petrovu stránku svoje „lajky“ aj s blahoželaním.

S gratuláciou k tomuto naozaj významnému jubileu sa pripájame touto cestou aj my, členovia redakcia portálu PNky a Jánovi Ručkovi z Piešťan želáme veľa zdravia, a tiež ešte čo najviac podobne krásnych prekvapení a chvíľ, strávených so svojou milujúcou rodinou.

-red-, Zdroj: FB