Organizácia muskulárnych dystrofikov na Slovensku tento rok zorganizovala 15. ročník kampane Belasý motýľ, ktorej cieľom je bližšie predstaviť verejnosti život ľudí s ochorením svalová dystrofia. Hlavným zámerom akcie bolo informovať verejnosť o existencii, zdravotných a tiež sociálnych dôsledkoch tohto závažného ochorenia. V kúpeľnom meste Piešťany sa pri tejto príležitosti v piatok 5. júna premiérovo konal Koncert belasého motýľa v komunitnom centre Žiwell.

IMG_5880_resize

Počas neho v komunitnom centre ŽiWell zahrala kapela The Raw Bishops a pesničkár Richard Vávra alias Archívny chlapec. Tolerancia, hudba, empatia, nezávislý život, to boli hlavné posolstvá komorného podujatia s príjemnou letnou atmosférou. Umelci vystúpili bez nároku na honorár, vstupné na akciu bolo dobrovoľné. Návštevníci koncertu prispeli sumou vo výške 85,96 eur. Počas celoslovenskej verejnej zbierky, ktorá sa v tento deň konala v šesťdesiatich mestách a obciach, dobrovoľníci vyzbierali do prenosných pokladničiek sumu 19 181 eur.

Organizácia muskulárnych dystrofikov v SR chce touto cestou úprimne poďakovať všetkým, ktorí prispeli k zdarnému priebehu celej kampane, všetkým prispievateľom, dobrovoľníkom a partnerom. Výťažok zo zbierky sa použije predovšetkým na doplatenie za kompenzačné či zdravotnícke pomôcky (zdviháky, elektrické vozíky, špeciálne mechanické vozíky, elektrické postele, špeciálne sedačky, odsávačky hlienov a pod.). Ľudia so svalovou dystrofiou ich potrebujú pre základnú existenciu aj aktívne začlenenie sa do spoločnosti. Štát však tieto pomôcky prepláca len čiastočne alebo vôbec. Vďaka podpore verejnosti môžu ľudia s týmto ochorením žiť naplno svoj každodenný život. Ďalšie informácie o kampani Belasý motýľ a verejnej zbierke môžete nájsť na stránkach belasymotyl.sk a omdvsr.sk.

-Katarína Uhrová/foto + video: lt-

About PNky.sk

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972