Connect with us

Aktuality

Piešťanci podporili kampaň Belasý motýľ koncertom

Published

on

Organizácia muskulárnych dystrofikov na Slovensku tento rok zorganizovala 15. ročník kampane Belasý motýľ, ktorej cieľom je bližšie predstaviť verejnosti život ľudí s ochorením svalová dystrofia. Hlavným zámerom akcie bolo informovať verejnosť o existencii, zdravotných a tiež sociálnych dôsledkoch tohto závažného ochorenia. V kúpeľnom meste Piešťany sa pri tejto príležitosti v piatok 5. júna premiérovo konal Koncert belasého motýľa v komunitnom centre Žiwell.

IMG_5880_resize

Počas neho v komunitnom centre ŽiWell zahrala kapela The Raw Bishops a pesničkár Richard Vávra alias Archívny chlapec. Tolerancia, hudba, empatia, nezávislý život, to boli hlavné posolstvá komorného podujatia s príjemnou letnou atmosférou. Umelci vystúpili bez nároku na honorár, vstupné na akciu bolo dobrovoľné. Návštevníci koncertu prispeli sumou vo výške 85,96 eur. Počas celoslovenskej verejnej zbierky, ktorá sa v tento deň konala v šesťdesiatich mestách a obciach, dobrovoľníci vyzbierali do prenosných pokladničiek sumu 19 181 eur.

Advertisement
Hello GPT

Organizácia muskulárnych dystrofikov v SR chce touto cestou úprimne poďakovať všetkým, ktorí prispeli k zdarnému priebehu celej kampane, všetkým prispievateľom, dobrovoľníkom a partnerom. Výťažok zo zbierky sa použije predovšetkým na doplatenie za kompenzačné či zdravotnícke pomôcky (zdviháky, elektrické vozíky, špeciálne mechanické vozíky, elektrické postele, špeciálne sedačky, odsávačky hlienov a pod.). Ľudia so svalovou dystrofiou ich potrebujú pre základnú existenciu aj aktívne začlenenie sa do spoločnosti. Štát však tieto pomôcky prepláca len čiastočne alebo vôbec. Vďaka podpore verejnosti môžu ľudia s týmto ochorením žiť naplno svoj každodenný život. Ďalšie informácie o kampani Belasý motýľ a verejnej zbierke môžete nájsť na stránkach belasymotyl.sk a omdvsr.sk.

Advertisement
Hello GPT

-Katarína Uhrová/foto + video: lt-

Advertisement
Hello GPT
Pokračovať v čítaní
Advertisement Hello GPT

Populárne články