Aktuality

Piešťanci chcú očistiť meno Róberta Bezáka

By 21. decembra 2012No Comments

„Srdcia mnohých sú rozrušené a naplnené neistotou,“ súhlasia s Konferenciou biskupov Slovenska členovia petičného výboru za Vyjadrenie podpory a solidarity trnavskému arcibiskupovi Mons. Róberovi Bezákovi.

[singlepic id=32340 w=520 h=340 float=center]

 

„Rozrušenie a bolestnú situáciu do slovenskej katolíckej cirkvi nevnieslo menovanie Róberta Bezáka za arcibiskupa ani jeho trojročné pôsobenie v Trnavskej arcidiecéze, ale jeho nevysvetlené a zo Slovenska pripravené odvolanie, ktoré nevytvorili ľudia stojaci za ním,“ píšu vo svojom stanovisku Miloš Papcun a Alena Heřmánková z Piešťan.

Zároveň upozorňujú, že v Trnavskej arcidiecéze nastala po odvolaní Bezáka „normalizácia“. Kazatelia na Trnavskej novéne boli podľa nich diskrétne vyzvaní, aby nehovorili o Bezákovi a viacerých kňazov, rehoľníkov a zamestnancov katolíckych médií preložili na iné miesta alebo prepustili, pretože sa ho zastali.

REKLAMA

Mlčanie o dôvodoch odvolania podľa nich „vytvorilo priestor na rôzne podozrenia, nepotvrdené fámy, ohovárania a osočovania, ktoré hrubo poškodzujú dobré meno odvolaného arcibiskupa.“

„Róbert Bezák je systematicky vymazávaný z histórie Trnavskej arcidiecézy,“ tvrdia jeho priaznivci. „Z liberalizmu, ateizmu, slobodomurárstva sú obviňovaní ľudia, ktorí sa ľudsky zastávajú odvolaného arcibiskupa.“

Komunikácia so zástupcami cirkvi je podľa členov petičného výboru takmer nemožná. Na 35 listov poslaných na Slovensko aj do zahraničia dostali iba tri odpovede. Petícia má pritom 11 636 signatárov.

Aktuálne pozývajú všetkých ľudí vydať svoje osobné svedectvo o Róbertovi Bezákovi, aby tak prispeli k očisteniu jeho mena.

Text: red Foto: Martin Hesko

About

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972