V prvom kole prezidentských volieb v obvode Piešťany zvíťazil súčasný premiér Róbert Fico. Za ním nasledujú Andrej Kiska a Radoslav Procházka.

volba prezidentaIlustračné foto

Prezidentské voľby nepriniesli v piešťanskom regióne žiadne prekvapenie. Tunajší voliči hlasovali v súlade s celoslovenským priemerom.

Po sčítaní všetkých hlasov s počtom 7 078 vyhral v piešťanskom obvode prvé kolo prezidentských volieb Robert Fico. Za ním sa umiestnil Andrej Kiska, ktorý získal 6 092 hlasov. Tretí skončil Radoslav Procházka s 5 910 hlasmi.

Výsledky kopírujú celoslovenský priemer. Volebná účasť dosiahla v našom obvode 45,52%. Volebné lístky si prebralo 24491 voličov z 53794 oprávnených.  Druhé kolo prezidentských volieb sa uskutoční o dva týždne. Prezidentom sa stane Robert Fico alebo Andrej Kiska.

DOPLNENÉ 16. marca 2014 o 12.00 h: Vyššie uvedené výsledky odrážajú preferencie voličov v obvode Piešťany, ktorý pokrýva územie celého piešťanského okresu. Obyvatelia mesta Piešťany nehlasovali v súlade so slovenským ani okresným priemerom. Najviac hlasov tu získal Andrej Kiska (3 115), za ním nasledovali Radoslav Procházka (2 930), Robert Fico (2 910) a Milan Kňažko (2 073).

Andrej Kiska zvíťazil aj v obciach Bašovce, Dubovany, Ostrov a Rakovice. Robert Fico mal prevahu na Banke, v Borovciach, Dolnom Lopašove, Drahovciach, Ducovom, na Hubine, v Chtelnici, v obci Kočín-Lančár, v Moravanoch nad Váhom, v Nižnej, v Pečeňadoch, na Prašníku, v Ratnovciach, Sokolovciach, v Šípkovom, v Šterusoch, Trebaticiach, Veľkých Kostolanoch, Veľkom Orvišti a vo Veselom. Taktiež zvíťazil v meste Vrbové.

Krakovanci dali najviac hlasov Radoslavovi Procházkovi. Za ním skončil v tejto obci Andrej Kiska. Robert Fico bol tretí.

Upozornenie: pôvodný titulok Piešťanci by chceli za prezidenta Fica, sme 16. marca 2014 o 12.00 h zmenili na Piešťanci by chceli za prezidenta Kisku. Za chybu sa ospravedlňujeme.

Text a ilustr. foto: Martin Palkovič

About

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972