Populárny celoslovenský súťažný projekt Do práce na bicykli, ktorého vyhlasovateľom je Národný cyklokoordinátor Peter Klučka z rezortu dopravy vypukne v termíne 1. až 31. mája. Hovorkyňa mesta Eva Bereczová potvrdila, že do projektu sa opäť zapojí aj Mesto Piešťany, i keď zatiaľ medzi 44 doposiaľ registrovanými mestami chýba. Registrácia tímov odštartovala 1. apríla a prebiehať bude až do 26. apríla, pokiaľ sa chcete pridať, formulár nájdete na webovej stránke. Tvárou tohtoročnej kampane je herec a režisér Juraj Nvota.

DPNB_plagat_A3_2016_3mm_spadavka_resize

Do súťaže sa minulý rok  prihlásilo 160 účastníkov zo 46 firiem a inštitúcií z Piešťan, ktorí na bicykloch najazdili dohromady viac ako 19 tisíc kilometrov. V kategórii prepočtu na jedného obyvateľa to nášmu mestu vynieslo krásne 2. miesto hneď za mestom Svit. Celonárodný projekt sa vo svojom minulom už 2. ročníku stretol u verejnosti s veľkým ohlasom. Po uzavretí registrácie organizátori napočítali až 916 prihlásených tímov a 2861 súťažiacich z 55 slovenských miest, ktorí využívali v máji na presun do práce bicykel.

Do kampane sa v roku 2016 zatiaľ prihlásili mestá Bánovce nad Bebravou, Bratislava, Dolný Kubín, Galanta, Hriňová, Kolárovo, Komárno, Košice, Levice, Liptovský Mikuláš, Lučenec, Martin, Modra, Nitra, Nová Baňa, Nové Zámky, Pezinok, Prievidza, Senec, Senica, Sládkovičovo, Spišská Nová Ves, Stará Ľubovňa, Svit, Šaľa, Šamorín, Štúrovo, Trenčín, Vysoké Tatry, Žilina, Zvolen. Po registrácii samospráv bude od 1. apríla do 26. apríla 2016 možná registrácia pre minimálne dvoj a maximálne 4-členné tímy, ktoré vytvoria zamestnanci firiem, inštitúcií a organizácií. Tie budú počas mesiaca máj dochádzať do zamestnania a budú si o tom viesť evidenciu na internetovej stránke.

Hlavným cieľom projektu je zlepšenie každodenného života v mestách, zvýšenie kvality ovzdušia, zníženie emisií CO2 a tiež motivácia ľudí, aby urobili jazdou na dvoch kolesách niečo pre svoje zdravie. Koordinátorom a odborným garantom súťaže je Občianska cykloiniciatíva Banská Bystrica a partnermi projektu je výrobca bicyklov DEMA Senica, Nadácia Ekopolis, Ministerstvo životného prostredia, Slovenská agentúra životného prostredia, RIDE a BIAN.

„Verím, že stále viac ľudí čoskoro objaví ten radostný pocit slobody a nezávislosti,“ odkazuje herec a režisér Juraj Nvota všetkým, ktorí v máji vyskúšajú presadnúť na bicykel. Do súťaže sa môže zapojiť každý, kto bude v máji do práce cestovať pešo, na kolobežke, korčuliach či MHD. Jednoducho inak, než autom. Zámerom kampane je podporiť udržateľné formy dopravy v našich mestách a upozorniť samosprávy na potrebu rozvoja pešej a cyklistickej infraštruktúry a zamestnávateľov na potrebu vytvárania vhodných podmienok pre cyklistov na pracoviskách.

Dvoj až štvorčlenné tímy zamestnancov z registrovaných slovenských miest majú možnosť prihlásiť sa do súťaže do 26. apríla. „Princípom súťaže nie je dosiahnuť najvyššie čísla najazdených kilometrov, ale predovšetkým zapojiť do aktivít čo najviac zamestnancov a ukázať im, že cesta do práce bicyklom môže byť veľmi príjemným štartom, ale aj záverom pracovného dňa,“ vysvetľuje národný cyklokoordinátor Peter Klučka.

-lt/Zdroj: dopracenabicykli.eu-

About PNky.sk

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972