Družstvá z piešťanských škôl uspeli v diecéznom kole Biblickej olympiády. V posledný aprílový týždeň (25.-26.4.) sa stretli žiaci základných a stredných škôl v Trnave, aby ukázali svoje znalosti z poznania biblie. Medzi stredoškolákmi boli v rámci Trnavskej diecézy najlepší študenti piešťanského Gymnázia Pierra de Coubertina. Žiaci základnej školy sv. Márie zo Spojenej cirkevnej školy  skončili vo svojej kategórii tretí.

Úvod  biblického súťažení mladších i starších žiakov otvorili svätou omšou, ktorú celebroval riaditeľ Arcidiecézneho katechetického úradu, biskupský vikár Ladislav Tóth spolu s prítomnými kňazmi. V homíliách biskupský vikár Tóth zdôraznil prítomným, ako štúdium Svätého písma mení človeka z vnútra a prináša mu potrebný pokoj v dnešnej hektickej dobe. Biblická olympiáda ďalej pokračovala vedomostnou súťažou v šiestich kolách. Po jej ukončení trnavský arcibiskup Orosch odovzdal súťažiacim diplomy a odmeny.

V kategórii základných škôl si prvenstvo odniesli žiaci z Cirkevnej základnej školy s Materskou školou Angeli Merici v Trnave s počtom bodov 100. Na druhom mieste sa umiestnili žiaci zo ZŠ J. C. Hronského v Šali s počtom bodov 89 a tretie miesto patrí žiakom zo Spojenej cirkevnej školy sv. M. Goretti v Piešťanoch s počtom bodov 86,5. Celkove sa olympiády v I. kategórii zúčastnilo 9 družstiev.

V kategórii stredných škôl si prvé miesto vybojovali žiaci z Gymnázia Pierra de Coubertina v Piešťanoch s počtom bodov 90,5. Na druhom mieste sa umiestnilo Gymnázium sv. Jozefa z Nového Mesta nad Váhom s počtom bodov 87,5 a na tretí víťazný stupeň sa postavili študenti z Gymnázia V. Mihálika v Seredi s počtom bodov 80. V kategórii stredných škôl súťažili 4 družstvá.

Zdroj: ABU/sr. Barbara Šranková FMA Foto: sr. Barbara Šranková FMA

About PNky.sk

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972