Mareka P. z Piešťan obvinili z vraždy českej podnikateľky, ktorej telo doteraz kriminalisti nenašli. Polícia informovala, že ho zadržali na základe medzinárodnej spolupráce v meste Armagh v Severnom Írsku.

Česká podnikateľka Jana Svobodová zmizla v roku 2015. Doterajšie vyšetrovanie nasvedčuje tomu, že ju uniesli a zavraždili Marek P. a Ľubomír B. Prvý menovaný pochádza z Piešťan, druhý je známy vďaka svojmu úteku z výkonu trestu v Leopoldove. Chytili ho v obci Ostrov.

„Cieľové pátranie Úradu kriminálnej polície Prezídia Policajného zboru intenzívne pátralo po Marekovi P., akonáhle vyšetrovanie nasvedčovalo jeho účasť na otrasnom skutku. Okresný súd Trnava vydal príkaz na zatknutie vo februári 2019, o mesiac neskôr bol vydaný európsky zatýkací rozkaz. Marek P. bol obvinený za vraždu a lúpež, oba skutky mal spáchať v spolupáchateľstve,“ oznámila polícia na sociálnej siete Facebook.

Pátrači v spolupráci s NAKA (odbor Západ, odbor Východ) a košickou kriminálkou získali operatívne poznatky o pobyte Mareka P. v zahraničí. Na základe týchto informácií slovenská polícia oslovila svojho partnera v Írsku v rámci medzinárodnej spolupráce ENFAST (European Network Fugitive Active Search Teams).

Írska polícia zistila, že Piešťanec sa presunul do Severného Írska, kde ho 22. apríla večer zadržali. Teraz by mal nasledovať jeho prevoz do vydávacej väzby v Belfaste.

Text: Martin Palkovič Zdroj: Polícia SR

About PNKYSK

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972