Connect with us

Aktuality

Peter Jančovič oznámil kandidatúru na primátora, detaily programu plánuje povedať neskôr

Published

on

Kandidatúru na post primátora mesta Piešťany dnes oficiálne oznámil Peter Jančovič. Tridsaťpäťročný súčasný poslanec MsZ pozval média do Mestského parku, kde informoval, že kandiduje ako nezávislý. Kandidovať sa rozhodol pretože mu veľmi záleží na meste a chce, aby Piešťany patrili medzi naj mestá na Slovensku. Svoj program a všetky ciele dnes nechcel konkretizovať, mieni tak urobiť neskôr.

„Chcem spraviť všetko preto, aby v Piešťanoch sa žilo lepšie všetkým ľuďom a aby sa sem turisti radi vracali. Funkciu primátora vnímam ako službu a preto ak sa rozhodnú ľudia 10. novembra mi dať svoj hlas a zvolia ma, chcem vykonávať túto prácu čestne a hlavne ako službu. Kandidujem ako nezávislý kandidát,“ povedal P. Jančovič, ktorý už odovzdal na mestskom úrade podpisové listiny na podporu kandidatúry s 1298 podpismi.

Advertisement
Hello GPT

P. Jančovič informoval, že na svoju kampaň plánuje minúť 1000 eur, čo je podľa neho suma, ktorú si môže dovoliť investovať ako bežný človek. „Nie som, ani nebudem nikomu, ani pred voľbami ani po voľbách, zaviazaný ani nič dlžný. To znamená, že pred voľbami aj po voľbách sa môžem rozhodovať absolútne slobodne, zodpovedne a hlavne nezávisle. Volebný program vám predstavím v najbližších týždňoch a bude obsahovať vízie o meste, tak isto aj veci, ktoré bude treba hneď spraviť, na ktorých treba pracovať od prvého dňa,“ povedal Peter Jančovič.

Podľa ďalšieho vyjadrenia program zostavoval s tímom ľudí, ktorý bol skvelý a je s ním absolútne spokojný. Detailnejšie ho nechcel nateraz špecifikovať, až po opakovaných otázkach povedal, že prioritou na prvých 90 dní bude sfunkčnenie mestského úradu. Problém majú Piešťany podla P. Jančoviča v sociálnej oblasti, v podpore športu, spomenul tiež životné prostredie ako oblasť, v ktorej chce pracovať a dodal, že problémom je tiež doprava.

Advertisement
Hello GPT

Čo sa týka bazénu v Piešťanoch Peter Jančovič reagoval: „Nemám na ruke žiadneho investora, ktorý by postavil akvapark ani nesľubujem akvapark. Ak príde investora a bude chcieť stavať akvapark, budem robiť všetko preto, aby akvapark bol, ale ja nemám investora na akvapark a nejdem to sľubovať ľuďom. Čo sa týka plavárne, môj názor poznáte a o plavárni treba diskutovať. Tá bola vždy a je reálna.“

-th-

Advertisement
Hello GPT
Pokračovať v čítaní
Advertisement Hello GPT

Populárne články