Aktuality

Peniaze na Adrenalínové centrum sme nezískali

By 24. augusta 201225 augusta, 2012No Comments

Projektu, ktorý chcel do Piešťan priniesť lezeckú stenu chýbalo v súťaži Zlepšme sppoločne Slovensko vyše tisíc hlasov. Autori nápadu hovoria, že sa peniaze pokúsia získať opäť.

[singlepic id=17063 w=320 h=240 float=left]„Projekt Adrenalín centra určite chceme jedného dňa zrealizovať. Samotný projekt plánujeme prepracovať a predstaviť piešťanskej verejnosti. Možno sa ľudia s ním viac stotožnia a v čase, keď bude znova prebiehať nejaké podobné hlasovanie, budú sa viac zapájať,“ povedal Radovan Pagáč z občianskeho združenia Pro Civitate a dodal: „Momentálne nie sú na obzore žiadne podobné granty, takže musíme čakať.“

Pro Civitate sa pokúšalo získať prostredníctvom web stránky sppolocne 10-tisíc eur na výstavbu športového centra pre mladých. Pod jednou strechou v ňom mali byť lezecká a boulderingová stena aj prekážky pre korčuliarov a bikerov. V internetovom hlasovaní však získali viac bodov iné projekty.

„Paradoxné je, že do súťaže bolo zapojených niekoľko veľmi podobných projektov ako ten náš a to vo viacerých regiónoch a kategóriach. Dve ceny zo šiestich patrili práve lezeckým stenám,“ uviedol Radovan Pagáč.

Na západnom Slovensku rozdelila Nadácia SPP 50-tisíc eur medzi šiestich uchádzačov. Na prvom mieste sa s počtom hlasov hlasov 2 647 umiestnilo rozšírenie lezeckej steny v Komárne. Klub Previs na tento účel dostal 9 526 eur. Posledným, šiestym odmeneným na západnom Slovensku je mesto Šahy, ktoré za vyše 6 200 eur upraví nádvorie mestského úradu a usporiada tam kultúrne podujatia. Tento projekt získal 2 057 hlasov, piešťanské Adrenalínové centrum iba 1 036.

Text a ilustr. foto: Martin Palkovič

REKLAMA

About

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972