Parkovanie v Auparku zdražie, obchodný dom rozbehol jeho modernizáciu

Parkovanie v Auparku zdražie, obchodný dom rozbehol jeho modernizáciu

14. októbra 2017 Off Od PNky.sk

Piešťanský Aupark bol postavený v rokoch 2008 až 2010 a náklady na jeho výstavbu dosiahli až 25 miliónov eur. Najmenší obchodný dom tejto siete na Slovensku ponúka tristo deväťdesiat parkovacích miest, pričom k 1. novembru chystá zmeny v systéme parkovania. Po ich zavedení by mal byť pohyb v parkovacom dome komfortnejší, pribudnú nové pomocné prvky a zmení sa aj výška parkovného. Kým doteraz platilo, že vstup na parkovisko stál 50 centov, pričom prvých 10 minút bolo zdarma, po novom budú stáť prvé tri hodiny parkovania 50 centov a za každú ďalšiu začatú hodinu sa bude platiť 1 euro. Majitelia zvýhodnených parkovacích kariet budú mať zľavu pri parkovaní nad 3 hodiny, za každú začatú hodinu zaplatia 80 centov.

„Nové zmeny prispejú k jednoduchosti a prehľadnosti systému, pre vodiča bude nájdenie voľného parkovacieho miesta opäť jednoduchšie. Aupark sa novinkami snaží o to, aby parkovacie miesta slúžili primárne najmä nakupujúcim zákazníkom, pretože tak ako aj v iných mestách s nedostatkom parkovacích miest, aj v Piešťanoch niektorí návštevníci centra využívajú náš shopping na dlhodobé parkovanie“ vysvetľuje zmenu parkovacie systému riaditeľ centra Zoran Macháček.

Parkovisko patriace Auparku v Piešťanoch patrí k najmodernejším svojho druhu, poskytuje napríklad nabíjanie pre elektromobily, či 24 hodinový dohľad. Zákazníci dostanú po novom v priestoroch parkoviska k dispozícii vyšší štandard a lepšiu vybavenosť. Vodičom bude k dispozícii nová informačná LED signalizácia voľných parkovacích miest, komfort by mala priniesť lepšia celková navigácia, ku ktorej prispeje nové vodorovné značenie, či nové osvetlenie. Jednoduchšie by malo byť načítanie lístkov a pomôcť  má aj viditeľnejšie označenie parkovacích platobných staníc. Majiteľov motoriek by malo potešiť to, že pribudne nové státie pre motocykle.

-red/Zdroj a grafika: Tlačová správa Aupark/Foto: archív-