Park Foto, Poľovnícke slávnosti i Victoria Regia 2016, v Piešťanoch to včera poriadne žilo

Park Foto, Poľovnícke slávnosti i Victoria Regia 2016, v Piešťanoch to včera poriadne žilo

25. septembra 2016 Off Od PNky.sk

Centrum mesta Piešťany a Kúpeľný ostrov žil včera naozaj naplno a trojica zaujímavých podujatí prilákala do ulíc mesta obrovské množstvo ľudí. Milovníci kultúry a fotografovania si prišli na svoje počas plenérovej výstavy fotografií Park Foto, ktorá priniesla zábery zachycujúce krásy Slovenska i sveta. Poľovníci zase usporiadali slávnosti a okrem chutného gulášu, si mohli návštevníci prezrieť rôzne výstavy, z blízka vidieť koňa i poníka, a tiež vypočuť hudobné skupiny i ukážky vábenia zvery. Stredná odborná škola záhradnícka zase v spolupráci s Mestským kultúrnym strediskom usporiadala tradičné Kvetinové korzo, ktoré zakončilo odovzdávanie cien i vystúpenia v Hudobnom pavilóne.

IMG_8181_resize

Návštevníci parku mohli svojím hlasovaním, tradične za pomoci štipcov, ohodnotiť fotografie rozvešané na sieťach. Autorov z rôznych končín Slovenska sa zišlo neúrekom a k videniu boli portréty, krajinky, ale aj akty a tiež detailné makro zábery. Kým niektorí z autorov vsadili skôr na kompozíciu, osvetlenie a čas, ktorý si zvolili pre fotenie, iní sa pohrali s postprodukciou a dolaďovaním výslednej fotografie.

Kúpeľným ostrovom a mestom prešiel krátko po 14:00 alegorický sprievod, ktorý zakončil svoju púť v Hudobnom pavilóne. Okrem temperamentného vystúpenia tanečnej skupiny Grupo CALIENTE si mohli návštevníci vyhlasovania výsledkov užiť i koncert PREẞBURGER KLEZMER BAND-u. Víťazom v kategórii alegorických vozov sa nakoniec stali nečakane, ale úplne zaslúžene, žiaci prvej triedy Strednej odbornej školy záhradníckej, ktorí vytvorili Pirátsky ostrov.

IMG_7788_resize

IMG_8120_resize

Na Kúpeľnom ostrove to zase počas celého dňa poriadne rozvoniavalo špecialitami pripravenými z diviny. Okrem chutného gulášu si návštevníci užili i prehliadku plemien poľovníckych psov, drezúru, sokoliarsku skupinu, ale aj ukážky vábenia a školu country tanca.

IMG_7951_resize

-lt-