Vzrastlý platan cez víkend obdivovali návštevníci festivalu Grape, teraz zdobí park za Gymnáziom Pierra de Coubertina. V piatok 18. augusta pred poludním ho organizátori symbolicky odovzdali viceprimátorovi Martinovi Valovi. O menežment celej akcie sa postaral Inštitút pre trvalo udržateľný rozvoj.

„Máme veľa návštevníkov, ktorí nie sú bežní, ale prichádzajú ako VIP alebo spolu s kapelami. Napadlo nás, že títo ľudia by mohli dať minimálny dobrovoľný príspevok 5 eur na nejakú dobrú vec,“ vysvetlil organizátor festivalu Grape Juraj Podmanický.
Pre rok 2017 bol touto dobrou vecou vzrastlý platan, ktorý na piešťanské letisko priviezli z Devínskej Novej Vsi a po festivalovom víkend ho zasadili v parku za Gymnáziom Pierra de Coubertina.

Spolu so zamestnancami mestského úradu hľadal vhodné miesto na výsadbu stromu Dušan Knap z Inštitútu pre trvalo udržateľný rozvoj. „Ďalšie podobné stromy by sa už na toto miesto nezmestia, ale mali sme s organizátormi festivalu debatu, ako by mohli aj ďalšie ročníky zanechať takúto pozitívnu environmentálnu stopu na našej planéte,“ povedal Dušan Knap.

Za radnicu strom prijal viceprimátor Martin Valo, podľa ktorého poteší každého návštevníka festivalu aj samotných Piešťan.

TS ITUR/red

About PNky.sk

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972