Paraglidista z Piešťan zahynul pri páde v Dolnom Sŕní

Paraglidista z Piešťan zahynul pri páde v Dolnom Sŕní

11. mája 2016 Off Od PNky.sk

Nešťastie sa odohralo v sobotu podvečer v katastri dedinky z okresu Nové Mesto nad Váhom. Podľa informácií z médií išlo o 47-ročného Karola T. z Piešťan. Paraglidistu sa pokúšali oživovať hasiči aj záchranári, ale privolaný lekár už mohol len konštatovať smrť. Čo zapríčinilo jeho pád, zisťuje polícia, cudzie zavinenie vylúčili.

MP-06-14-14-110677„Dňa  07. mája podvečer boli hasiči z Nového Mesta nad Váhom vyslaní do katastra obce Dolné Sŕnie, kde bol hlásený pád paraglajdistu. Po príchode hasičov bolo zistené, že na mieste udalosti sa nachádzajú občania, ktorí vykonávali resuscitáciu postihnutej osoby. Hasiči spolu s posádkou Záchrannej zdravotnej služby ihneď pokračovali vo vykonávaní resuscitácie, avšak aj napriek maximálnemu úsiliu záchranárov, privolaný lekár konštatoval exitus. Po ukončení záchranných prác bolo miesto udalodsti odovzdané príslušníkom polície,“ uviedol pre PNky Marián Petrík z Krajského riaditeľstva HaZZ v Trenčíne.

Podľa hovorcu Operačného strediska Záchrannej zdravotnej služby Borisa Chmela utrpel muž mnohopočetné zranenia nezlučiteľné so životom. Zraneniam podľahol aj napriek pokusom o oživovanie zo strany záchranárov.

Od krajského hovorcu polície v Trenčíne Pavla Kudličku sme dostali nasledovné stanovisko: „Poverený policajt z  Obvodného oddelenia Nové Mesto nad Váhom začal trestné stíhanie vo veci prečinu usmrtenia. Vykonaná pitva vylúčila cudzie zavinenie. Daná vec je v štádiu šetrenia.“

-red-, Zdroj: KRHaZZ, KRPZ, emergency-ba.sk, ilustračné foto: M. Palkovič – archív PNky