Aktuality

Pacienti hodnotia piešťanskú nemocnicu rozdielne

By 14. októbra 2013No Comments

V rebríčku štátnej poisťovne skončila Nemocnica Alexandra Wintera medzi najlepšími, klienti Dôvery jej prisúdili rovnako nelichotivé umiestnenie ako vlani.

[singlepic id=18666 w=320 h=240 float=right]V oboch prípadoch sa hodnotenie týkalo minulého roka. Všeobecná zdravotná poisťovňa zostavila svoj rebríček na základe osobných skúseností troch tisíc pacientov. V dotazníkoch bodovali prístup personálu, prostredie nemocnice alebo ordinačné hodiny.

NAW skončila v tomto rebríčku na 24. mieste z 81 nemocníc a dosiahla 71% podobne ako Letecká vojenská nemocnica v Bratislave alebo Univerzitná nemocnica v Martine.

REKLAMA

rekl-komenskeho

Podľa jej riaditeľky piešťanskej nemocnice Márie Domčekovej skončili na prvých priečkach špecializované zdravotnícke zariadenia a preto je umiestnenie NAW „v porovnaní s nemocnicami toho istého typu veľmi dobré a pre nás potešujúce.“

Vo svojom stanovisku k tomuto hodnoteniu poďakovala „všetkým, ktorí svojou prácou prispeli ku kladnému hodnoteniu našej nemocnice, hlavne kolektívu lekárov, sestier ale i ostatnému personálu nemocnice.“ Dodala, že zdravotnú starostlivosť budú naďalej zlepšovať, hlavne rozšírením palety poskytovaných služieb v ústavnej aj ambulantnej starostlivosti.

Minulý týždeň zverejnila svoj rebríček poisťovňa Dôvera, ktorú spoluvlastní investičná skupina Penta ovládajúca niekoľko slovenských nemocníc.

„Pacienti hodnotili nemocnice známkami ako v škole. Tie sme prepočítali na percentá. (…) Spokojnosť nižšia ako 83% je označená negatívnym smajlíkom,“ píše sa v tlačovej správe k metodike tohto hodnotenia. Nemocnica Alexandra Wintera skončila medzi 50 všeobecnými nemocnicami na 37. mieste a priradili jej negatívneho smajlíka.

Text: Martin Palkovič

REKLAMAijav-ucto

About

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972